bitcoin godfather miliardar

Aleh Tsyvinski – učiteľ ekonómie zo známej americkej univerzity Yale – odporučil všetkým investorom, aby do svojho portfólia začlenili aspoň nejaké kryptomeny (alebo ich deriváty).

Tsyvinski povedal v rozhovore s kandidátom na PhD. univerzity Yale – Yukun Liu:

„Ak veríte, že Bitcoin ešte zopakuje bull-run z roku 2017, mali byť ste mať
minimálne 6 % portfólia v kryptomenách. Ak veríte, že bude pokračovať
polovičnou rýchlosťou, investujte štyri percentá. Pokiaľ si myslíte, že to
bude oveľa horšie, aj tak by ste mali držať aspoň 1 %.“

Štúdia od FEDu – Bitcoin nie je digitálne zlato… zatiaľ!

Aký bohatý je Vitalik Buterin? A koľko ETH predal za 1,5 roka?

Americkí miliardári súhlasia

Aleh zďaleka nie je sám. Podobný prístup zvolilo aj množstvo miliardárov. Marc Lasry – spoluzakladateľ Avenue Capital Group – šokoval CNBC po tom čo pripustil, že približne jedno percento svojho bohatstva drží v coinoch a derivátoch.

Vzhľadom na jeho celkový networth presahujúci 1,68 miliárd $, ide o slušnú, takmer sedemnásťmiliónovú investíciu.

„Nepovedal by som, že Bitcoin je úplne špekulatívny, ale špekulácie rozhodne hrajú pri vývoji jeho ceny veľkú rolu. Pred niekoľkými rokmi som doň investoval približne jedno percento. Oveľa viac som nakúpil minulý rok, keď Bitcoin stál 5000-7500 $.“

Ďalší miliardári, ako Mike Novogratz alebo Peter Thiel, do kryptomien vložili ešte oveľa viac peňazí. Novogratz verí aj v altcoiny. Je známy napríklad svojimi investíciami do EOSu.

Ako obchodovať Bitcoin halving? – Hlavne si prestaňte domýšľať

Kryptomeny stále iba na začiatku – záruky nie sú žiadne

V každom prípade však platí, že kryptomeny sú vysoko rizikové a investovať do nich nie je jednoduché. Stačí sa pozrieť na posledný prepad ktorý poslal väčšinu altcoinov na tohtoročné minimum.

Výsledky z minulosti v žiadnom prípade nezaručujú úspech v budúcnosti. Hlavne v blízkej budúcnosti. Trh ešte stále hľadá dno. Po podobnom prepade v roku 2014 trvalo tri roky, než nastal ďalší veľký bull run. Tentokrát to môže byť skôr, ale aj neskôr.

V každom prípade, do kryptomien a infraštruktúry, ktorá ich obklopuje, prúdia miliardy dolárov a tento trend sa v poslednej dobe skôr zrýchľuje. Na adopciu kryptomien sa chystajú veľké nadnárodné spoločnosti, ba aj niektoré vlády. Stále však pred sebou máme dlhú cestu.

Pozrite si 5 fundamentov, ktoré teraz najviac ovplyvňujú Bitcoin. Vedeli ste o nich?

5 fundamentov, ktoré tento týždeň najviac ovplyvnia cenu Bitcoinu

Zdroj:
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance