Dolár verzus BTC
Dolár verzus BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Maksim Kabakou

BTC zaznamenal svoj najhorší denný výkon od septembra, keď cena 16. novembra klesla o 10 % pod 59 000 USD. Na druhej strane americký dolár vyskočil na najlepšiu úroveň za šestnásť mesiacov.

Negatívny pokles ceny sa objavil, keď americký prezident Joe Biden podpísal zákon o infraštruktúre v hodnote 550 miliárd dolárov. Ten obsahuje aj nové požiadavky na daňové vykazovanie pre používateľov kryptomien.

Investori zvýšili svoje stávky na dolár v očakávaní, že Federálny rezervný systém urýchli znižovanie svojho programu nákupu aktív v hodnote 120 miliárd dolárov mesačne. To povedie ku skoršiemu zvýšeniu sadzieb, než sa očakávalo, ktoré sa od marca 2020 držia blízko nuly.

Index amerického dolára (DXY), ktorý meria výkonnosť dolára voči košu špičkových zahraničných mien, sa 16. novembra dotkol vnútrodenného maxima 95,821. To je najvyššia úroveň od júla 2020.

DXY 1W. Zdroj: TradingView
DXY 1W. Zdroj: TradingView

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Dolár čakajú ďalšie zisky

Analytici očakávali, že dolár bude v nasledujúcich mesiacoch pokračovať vo vyššom raste, pričom trhový analytik Scott Melker predpovedá, že DXY dosiahne 97,50.

Dvojité dno sa objaví, keď cena vytvorí dva nízke body na podobnej horizontálnej úrovni, čo predstavuje potenciálny vzostupný obrat. Býčie potvrdenie prichádza, keď cena prekročí špecifickú úroveň odporu – bod medzi dvoma dnami. Cieľová úroveň sa rovná potom dĺžke maximálnej výšky vzoru.

DXY. Zdroj: Scott Melker, TradingView
DXY. Zdroj: Scott Melker, TradingView

Prečítaj si tiež – Predikcia modelu Stock to Flow sa stále drží koncoročnej ceny 135 000 USD – BTC musí narásť o 107%!

BTC zápasí so zmiešaným výhľadom

Bitcoin sa v roku 2021 viac ako zdvojnásobil pre rastúce obavy z inflácie. Nigel Green, výkonný riaditeľ DeVere Group, poznamenal, že hodnota kryptomeny môže pokračovať v raste prinajmenšom do druhého štvrťroka 2022.

Vijay Ayyar, šéf ázijsko-pacifickej oblasti s kryptoburzou Luno v Singapure, nazval prebiehajúcu korekciu Bitcoinu „zdravým stiahnutím sa“.

Na druhej strane, Joel Kruger, menový stratég v LMAX Group, povedal, že prísnejšia politika Fedu začne zaťažovať širší trh a najrizikovejšie aktíva zasiahne najviac. To je dôvod, prečo Bitcoin a zvyšok kryptotrhu ustúpia voči rastúcemu doláru.

Mohlo by ťa zaujímať – Prichádza ďalší ETF Futures fond pre Bitcoin

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre