Hash rate sa vracia na ath
Hash rate sa vracia na ath. Zdroj: Shutterstock.com/Yevhen Vitte

Jedným z aspektov Bitcoinu, ktorý tento týždeň skutočne dosahuje historické maximá, je hash rate. Po rýchlom, no napriek tomu dlhom zotavení z korekcie pred piatimi mesiacmi, sieť teraz dosahuje hodnoty z konca apríla až začiatkom mája.

Podľa údajov z monitorovacieho zdroja MiningPoolStats, s výnimkou vrcholov a prepadov v nespracovaných údajoch, je hash rate okolo 168 exahashov za sekundu (EH/s).

Hash rate BTC. Zdroj: MiningPoolStats
Hash rate BTC. Zdroj: MiningPoolStats

Sprievodný graf ukazuje rozsah pokroku, odkedy sa mineri začali masovo presídľovať preč z Číny. Hash rate, ktorý popisuje výpočtový výkon ťažby, možno len odhadnúť, nie presne merať.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež – Z webu Coinmarketcap unikli údaje o 3 miliónoch používateľov

Obtiažnosť rastie, ale mineri BTC zarábajú stále viac

Obtiažnosť je pravdepodobne najdôležitejší ukazovateľ sily Bitcoinu. Tá sa opäť vracia k historickému maximu. V nedeľu si pripísala ďalších 4,7 %, čo je tiež deviaty nárast náročnosti v rade.

Ďalším dôležitým faktom je, že mineri zarábajú stále viac napriek klesajúcim odmenám. Každé štyri roky ťažiari dostanú o polovicu nižšiu odmenu, no z dlhodobého hľadiska zarábajú stále viac, pretože rast ceny BTC je rýchlejší ako pokles ich odmeny.

Mohlo by ťa zaujímať – Spôsobí pád Evergrande veľký výpredaj na Bitcoine a akciách?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance