Nový Bitcoin ETF Futures
Nový Bitcoin ETF Futures . Zdroj: Shutterstock, 24K-Production

Už tento mesiac sa dočkáme ďalšieho ETF pre Bitcoin, ktorý by mal byť zalistovaný za pár dní, 16. novembra.

Prichádza nový Bitcoin ETF

Komisia pre cenné papiere a burzy v USA (SEC) schválila zakótovanie ďalšieho fondu, ktorý je založený na BTC Futures s názvom XBTF. Obchodovanie nového ETF pre Bitcoin sa odštartuje 16. novembra na burze CBOE BZX pod názvom VanEck Bitcoin Strategy ETF.

Prečítaj si tiež: Charles Hoskinson sa pýši Cardanom: V roku 2022 sa máme na čo tešiť!

Je to určite pozitívny krok pre BTC v USA, nakoľko Komisia pre cenné papiere a burzy v minulosti neschválila spotový fond ETF od spoločnosti VanEck. Problémom bola hlavne nejasná regulácia decentralizovaného trhu s kryptomenami, čo môže pre investorov predstavovať veľké riziko.

V každom prípade XBTF nebude úplne prvým obchodovaným produktom na burze. Pred nedávnom sa začal obchodovať fond ProShares BITO. ETF v USA však zožalo veľký úspech. Za prvý týždeň obchodovania s ETF bol evidovaný dodatočný prílev 1,2 miliardy USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Predikcia modelu Stock to Flow sa stále drží koncoročnej ceny 135 000 USD – BTC musí narásť o 107 %!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ďalším dôležitým produktom bol ETF fond spoločnosti Valkyrie, ktorý sa obchoduje od 22. októbra pod názvom BTF.

ETF, ktoré sú založené na futures BTC, stále zostávajú prakticky jediným možným riešením expozície na trhu s kryptomenami pre inštitucionálnych investorov v USA.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre