Kde ukončí BTC svoj cyklus
Kde ukončí BTC svoj cyklus. Zdroj: Shutterstock.com/Volodymyr Yarema

Z dlhodobého hľadiska momentálne BTC bojuje s prekonaním nového ATH. Všetky indikátory vrátane samotnej ceny nasvedčujú, že rast na kryptomenovom trhu bude najbližšie mesiace pokračovať. Otázkou však zostáva, kedy by rastúci cyklus mohol byť ukončený a akú cenu by mohol Bitcoin na svojom vrchole tohto cyklu dosiahnuť.

Na logaritmickom grafe indexu Bitcoinu môžeme vidieť dynamickú rezistenciu, ktorá predstavuje fázu dlhodobej prekúpenosti a identifikuje vrcholy cyklov. Táto zóna je na grafe zobrazená červenou farbou. Môžeme teda vyvodiť záver, že čím stabilnejší a dlhší bude súčasný rast, tým vyššie sa môže cena vyšplhať. Ak by naopak, začala cena exponenciálne prudko rásť, vrchol cyklu by mohol byť dosiahnutý omnoho skôr, ale pri nižšej cene ATH.

BTC index logaritmia. Zdroj: TradingView
BTC index logaritmia. Zdroj: TradingView

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež –  Predikcia modelu Stock to Flow sa stále drží koncoročnej ceny 135 000 USD – BTC musí narásť o 107%!

Kde bude vytvorené ATH celého cyklu BTC?

Na grafe môžeme vidieť potenciálne dlhodobé maximum, ktoré vznikne práve v tejto fáze prekúpenosti. Hodnoty sa pohybujú v intervale od 120 000 $ do 165 000 $. Tento cenový interval predstavuje zónu, kde by mohlo byť vytvorené dlhodobé lokálne maximum celého cyklu. Ak by sa cene nepodarilo ísť nad túto zónu, bolo by to prvýkrát v histórii existencie Bitcoinu.

Čo sa týka časového hľadiska, ukončenie tohto cyklu by pravdepodobne mohlo nastať v prvom kvartáli 2022. Samozrejme, všetko bude závisieť od sily súčasného trendu. Ak bude trend rýchly, môže byť cyklus ukončený aj rýchlejšie. Všeobecne dáta na trhu nasvedčujú tomu, že rastúci trend bude ešte zopár mesiacov pokračovať, no potom je potrebné pripraviť sa na výstup z trhu.

Mohlo by ťa zaujímať – Spôsobí pád Evergrande veľký výpredaj na Bitcoine a akciách?