Glassnode: 40 % Bitcoinových investorov momentálne zažíva nerealizované straty!
Glassnode: 40 % Bitcoinových investorov momentálne zažíva nerealizované straty! ,zdroj: www.shutterstock.com/Nattakorn_Maneerat

Cena Bitcoinu zažíva neľahké obdobie a za posledný týždeň sa prepadol pod úroveň 30 000 dolárov. Okrem toho, UST stablecoin, najväčší decentralizovaný stablecoin, stratil svoju fixáciu, a už aj dôveru investorov. On-chain metrika Glassnode taktiež zverejnila správu, že krach BTC spôsobil, že viac ako 40 % investorov má nerealizované straty.

Glassnode zaznamenal zaujímavý fakt

V reakcii na „krízu“ mince UST nasadila Luna Foundation Guard viac ako 28 200 BTC na ochranu fixácie UST. Táto pridaná likvidita na rôznych burzách viedla k dočasnému „oživeniu“ ceny UST, ktoré prudko vzrástlo z minima 0,61 USD na 0,94 USD. Cena sa však neudržala a opäť klesla na súčasnú úroveň 0,69 USD. Dňom 11. mája cena stablecoinu dosiahla len 22 centov! Glassnode tvrdí, že pridaná likvidita podľa všetkého zvýšila predajný tlak na BTC.

Mohlo by ťa zaujímať: FED oznámil infláciu za mesiac apríl – trhy reagujú poklesom

Podľa on-chain analytickej firmy Glassnode je ziskovosť siete definovaná ako „pokles percentuálneho podielu adries, subjektov a/alebo ponuky na zisku“. Z toho podľa spoločnosti vypláva, že okolo 40 % investorov sa nachádza v nerealizovaných stratách!

Glassnode dodal, že tieto úrovne sa zhodujú so ziskovosťou zaznamenanou koncom roka 2018 a koncom roka 2019 až 2020 počas medvedieho trhu. Tieto úrovne sa vyskytli „pred posledným kapitulačným výplachom“. To znamená, že ďalší pokles je pravdepodobný, tvrdí spoločnosť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny zažívajú turbulentné obdobie

Otec všetkých kryptomien sa za posledné dni presúval rekordne rýchlo. Na rôznych kryptoburzách či decentralizovaných peňaženkách sa presunulo viac ako 3,15 miliardy dolárov v BTC. Ide o najväčšiu sumu, odkedy trh v novembri 2021 dosiahol historické maximum na úrovni 69 000 dolárov.

Podľa správy veľryby s viac ako 10 000 BTC boli „významnou distribučnou silou za posledných niekoľko týždňov“. Na druhej strane, retailoví investori s menej ako 1 BTC na peňaženke sú „najsilnejšími akumulátormi“.

Analytici Bank of America očakávajú, že súčasná korelácia medzi BTC a akciami zostane aj v blízkej budúcnosti. Bitcoin bol a stále ešte aj je často porovnávaný so zlatom, a korelácia medzi kryptomenou a drahým kovom od júna 2021 klesla takmer na nulu.

CNBC taktiež uvádza, že len za posledný mesiac sa viac ako 15 % všetkých bitcoinových peňaženiek dostalo do nerealizovanej straty. Táto volatilita donútila analytikov spochybňovať úlohu BTC ako inflačnej poistky. Namiesto toho začali tvrdiť, že BTC je vysoko rizikové aktívum.

Žijeme naozaj v zvláštnom období, preto je príliš ťažké povedať, čo čaká kryptomeny ďalej. LUNA, ktorá v čase písania tohto článku stojí už len 1 DOLÁR, ukazuje, že nikto z kryptomenového sveta nie je v bezpečí. Avšak ak by došlo k tomu najhoršiemu scenáru, Bitcoin by v tom prípade bol posledný vojak v poli.

Čítaj ďalej: Ťažká rana pre kryptomenový svet – ako zareagujú regulátori?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre