Kto trpí najviac počas medvedieho trhu? Začala ďalšia krypto-zima!

Novinky Medvedí trh a kryptozima
Medvedí trh a kryptozima , zdroj: www.shutterstock.com/JaCrispy
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

To, že hlavným dôvodom všetkých investícií na svete je dosiahnuť zisk, určite nie je tajomstvom. Avšak väčšina investícií nemusí zaručiť 100 % zisk, preto je obchodovanie riskantné. Obdobia, ako je krypto-zima alebo silný medvedí trh vystavia vysokým stratám mnohých investorov. Kto ale trpí najviac počas takéhoto obdobia?

1. Krátkodobí investori

Poniektorí investori majú pre svoje investície krátkodobý plán a naivne si myslia, že sa stanú bohatými za pár dní. Takáto myšlienka je príliš nereálna na to, aby sa na to investor mohol vôbec spoliehať. V situácii, keď po niekoľkých investíciach nasleduje sezóna klesajúceho trendu na trhoch, známa ako kryptozima alebo „bearmarket, to určite nie je jednoduché. Takéto obdobie môže trvať aj niekoľko mesiacov, ba až rokov, a investor bude musieť byť trpezlivý, najmä ak je v strate. Tieto straty už nie je možné získať späť, kým sa trh nevráti do „zelených čísiel”. Práve preto sú krátkodobí investori vystavení vysokému riziku straty svojich investícií počas krízových období.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 altcoiny, ktoré môžu v roku 2022 vystreliť

2. Nekvalifikovaní či neskúsení „trejderi”

Volatilita na trhu s kryptomenami svedčí o tom, že je rizikovejší ako napríklad tradičný Forex, keďže ešte nie je taký „vyspelý”. Je to najmä preto, že je neregulovaný. Poniektorí investori, veľryby či dokonca celebrity môžu manipulovať s trhom, aby pre seba zabezpečili profit. Je dôležité, aby si noví a neskúsení obchodníci pred obchodovaním s kryptomenami s nízkou trhovou kapitalizáciou skontrolovali percento držaných kryptomien v súkromných peňaženkách. Taktiež sa vysoko neodporúča obchodovať s vysokou pákou, pretože tá dokáže zlikvidovať pozíciu a aj celý účet.

3. Krypto-zima môže ovplyvniť aj ťažiarov kryptomien

Kryptomenová zima, alebo silný medvedí trh výrazne zníži objem transakcií. Tie najväčšie a najznámejšie kryptomeny, ako Bitcoin, Ethereum či Litecoin, od ktorých sa v podstate odvíja celý trh, vyžadujú nepretržitú činnosť ťažiarov, aby zostali aktívne. Ak by sa náhodou ťažba obmedzila a hashrate spadol, môže to mať ešte horšie následky na trh s kryptomenami. Čo ak bude medvedí trh intenzívnejšie pokračovať a časť investorov prestane veriť digitálnym aktívam? Investori už viac nemusia investovať do ťažiarských zariadení či spoločností, pretože výnosy budú neatraktívne, ak ich ciele nebudú plánované dlhodobo. To všetko môže spôsobiť, že ťažiari zredukujú svoju činnosť a môže vzniknúť deficit finančných prostriedkov na prevádzku ťažby.

Napriek tomu všetkému predstavuje kryptomenová zima príležitosť nakúpiť projekty za lacné ceny, ktoré počas budúceho býčieho trhu narastú. Vyberať však treba projekty, ktoré majú pevný základ a majú čo ponúknuť.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: kvalitné projekty na nákup v poklese