FED oznámil infláciu za mesiac apríl – trhy reagujú poklesom
FED oznámil infláciu za mesiac apríl – trhy reagujú poklesom. Zdroj: https://www.shutterstock.com/g0d4ather

Inflácia v USA za mesiac apríl klesla na 8,3 % oproti marcu, ktorý sa niesol v 8,5 %. Hoci ide o zníženie, trhy a investori očakávali nižšie čísla. Inflácia sa stále drží vysoko a podľa dohadov ide len o dočasný pokles.

FED a inflácia

Od posledného zasadnutia FED-u ubehol už týždeň. Dnešné oznámenie americkej centrálnej banky bolo trhmi očakávané, keďže sa čakalo, aká veľká bola inflácia v mesiaci apríl. Ak by bola nižšia, ako za mesiac marec, bol by to pozitívny – býčí impulz pre klasické aj kryptomenové trhy. Investori rátali s tým, že apríl prinesie nižšiu infláciu. Ako dnes informoval FED, inflácia v apríli skutočne klesla, ale len slabo. Analytici a trhy očakávali aspoň 8,2 %. Apríl je totiž siedmy mesiac v poradí, čo inflácia presahuje číslo 6 %.

Oproti predchádzajúcemu mesiacu narástla inflácia o 0,3 %. Ide o pomalší nárast, no geopolitické a ekonomické fundamenty moc nenasvedčujú zmenu trendu. Podľa agentúry Reuters ide len o dočasné spomalenie, čiže v budúcnosti možno čakať ešte ďalší nárast. Aj keď ide o malý inflačný nárast, trhy očakávali nižší. Teraz je to už len na americkej centrálnej banke, ako vyhodnotí situáciu a rozhodne, o koľko bázických bodov sa zvýšia úrokové sadzby. Čo je, samozrejme, pre trhy likvidačné.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Majú analýzy Bitcoinu a kryptomien zmysel?

Trhy a Bitcoin

Očakávania investorov a analytikov sa nenaplnili, a s nimi na trhoch pokračuje negatívny sentiment. Akcie a indexy pokračujú v korekcii, Bitcoin sa nachádza pod supportom 30 000. Dolár (DXY) posilňuje, čo zvlášť pre kryptomeny a Bitcoin nie je dobré. Bitcoin sa dnes na burze Binance dostal aj krátko pod cenu 29 000, čo je medvedí signál. Za negatívny indikátor možno považovať aj stále prúdiace bitcoiny na burzy, čo značí, že veľryby predávajú. Pokiaľ Bitcoin neudrží support na hladine 30 000, je vysoká šanca, že ho uvidíme na jeho týždennej MA 200, ktorá sa v súčasnosti nachádza na cene 22 000.

Čítaj ďalej: Masívny útok na Terru pokračuje – trh je v panike, miliardy boli zlikvidované

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre