Bank of America varuje: Prichádza finančný šok a recesia - sú kryptomeny lepšia investícia ako akcie?
Bank of America varuje: Prichádza finančný šok a recesia - sú kryptomeny lepšia investícia ako akcie? ,zdroj: www.shutterstock.com/FOTOGRIN

Obavy pokračujú a svetlo na konci tunela zatiaľ nikto nevidí. Michael Hartnett je ďalší z expertov, ktorý verí, že nás čakajú ťažké časy. Hlavný investičný stratég amerického giganta Bank of America koncom minulého týždňa vysvetlil, že americká ekonomika s vysokou pravdepodobnosťou smeruje do recesie. V príspevku od stratéga sa taktiež uvádza, že kryptomeny by na konci dňa mohli prekonať dlhopisy či akcie.

V Bank of America majú obavy z toho, čo nás čaká

Michael Hartnett, hlavný investičný stratég Bank of America, jednej z najväčších amerických bank, varoval, že tamojšia ekonomika môže čoskoro pocítiť „finančný šok“. Určite si už mnohí všimli, že v poslednom čase sa inflácia v Spojených štátoch utrhla z reťaze a FED bol vynútený zakročiť. 16. marca táto inštitúcia zvýšila základnú bankovú sadzbu po prvýkrát od roku 2018. Hartnett to vidí z profesionálneho pohľadu a vopred upozorňuje, že makroekonomická situácia sa neustále zhoršuje.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki v rozhovore varoval, že rastúca inflácia finančne zničí 50 % populácie USA!

Stratég predikuje nepeknú prognózu – americkú ekonomiku môže naozaj čakať recesia. Hartnett trvá na tom, že šok z recesie a inflácie sú každým dňom bližšie a bližšie. Vyhlásenia analytika banky opisujú najmä trhy s dlhopismi v USA. Tie totižto signalizujú, že sa očakáva vážny hospodársky pokles. V príspevku sa ďalej píše, že za posledných desať týždňov zaznamenali akciové fondy rozvíjajúcich sa ekonomík lepšiu výkonnosť trhu, ako tie rozvinuté!

Správa stratéga investorom taktiež uviedla, že „komodity a kryptomeny by mohli prekonať dlhopisy a akcie“.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptomeny ako jedna z najlepších investícií?

Čo sa kryptomien týka, počas posledných šiestich mesiacov mali v Bank of America zopár zaujímavých postrehov na ich adresu. Niektorí predstavitelia banky začiatkom roka povedali, že perspektívna Solana by si mohla odobrať z trhového podielu od súčasného lídra a najväčšieho konkurenta, Etherea.

V banke dokonca koncom minulého roku povedali, že obrovské príležitosti vidia dokonca aj v metaverze.

Komodity či kryptomeny by sa mohli preukázať ako výhodná investícia, tvrdí hlavný ekonóm Bank of America David Tinsley. Ten vo štvrtok povedal, že ľudia sa pripravovali na infláciu s prebytkom hotovosti. Podľa Tinsleyho „bežná americká domácnosť s nižším príjmom má v priemere o 1 500 dolárov viac na sporiacom a bežnom účte ako pred pandémiou“.

Čítaj ďalej: Kevin O’Leary: Bitcoin sa stane svetovou rezervnou menou a ťažba môže zachrániť svet!