Bitcoin a akciový trh hlásia prepad
Bitcoin a akciový trh hlásia prepad. Zdroj: Shutterstock, FFF Studio

Pokles naďalej pokračuje a nádeje na rast sú bezvýznamné. Bitcoin sa dokonca prvýkrát od júla 2021 prepadol pod 30 000 dolárov. Okrem najznámejšej kryptomeny sú v klesajúcej štruktúre aj známe akcie ako Apple, Netflix a Facebook. Stráca aj S&P500 a zlato.

Bitcoin znovu pod 30 000 dolárov

Udalosti z posledných dní, a to hlavne pravdepodobný krach nadácie Terra a vyjadrenia americkej centrálnej banky spôsobili jeden z najväčších prepadov v kryptomenovom svete nielen za posledný rok, ale celú históriu. Bitcoin od svojho ešte nedávneho historického maxima z novembra stratil takmer 60 %. Väčšina ostatných kryptomien sú na tom ešte horšie.

Aktuálny graf Bitcoinu po poklese
Aktuálny graf Bitcoinu po poklese, zdroj: tradingview.com

Prerazenie aktuálneho dôležitého supportu na 30 000 dolárov, ktorý Bitcoin drží už takmer 18 mesiacov, môže znamenať ďalší veľký výpredaj a pravdepodobný strmý pád až na 20 000 dolárov. O najhorších scenároch, ktoré Bitcoin môžu čakať, sme písali aj v našom ďalšom príspevku: 3 najhoršie scenáre, kam môže spadnúť cena Bitcoinu

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Strácali aj Ethereum a akcie

Strácalo aj Ethereum
Strácalo aj Ethereum, zdroj: tradingview.com

Ethereum rovnako pokračovalo v masívnom poklese. Cena sa aktuálne dostala na silný podporný bod 2 100 dolárov, od ktorého sa odrazila už niekoľkokrát v minulosti. Podobne ako v prípade Bitcoinu, zlomenie tejto hladiny môže pre Ethereum znamenať ďalší nárazový pokles.

Strácajú aj akciové trhy
Strácajú aj akciové trhy, zdroj: tradingview.com

Kryptomeny nie sú jediné aktíva, ktoré strácajú na hodnote. Najväčší akciový index S&P500 zažíva od začiatku roka najväčší pokles od koronakrízy z roku 2020. Od historického maxima stratil 20 %.

Prečítaj si aj: FED oznámil infláciu za mesiac apríl – trhy reagujú poklesom

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre