Fond Sorosa: Recesia je už nevyhnutná a kryptomeny tu s nami ostanú!
Fond Sorosa: Recesia je už nevyhnutná a kryptomeny tu s nami ostanú! ,zdroj: www.shutterstock.com/Peera_stockfoto

Dawn Fitzpatricková, výkonná a investičná riaditeľka Soros Fund Management, vyhlásila, že kryptomeny tu s nami zostanú odkedy sa stali súčasťou mainstreamu. Okrem toho verí, že recesia, ktorú predpovedá každým dňom viac a viac expertov, je nevyhnutná.

Ako vníma kryptomeny Sorosov fond?

Soros Fund Management založili ešte v roku 1970 George Soros a jeho bývalý obchodný partner Jim Rogers, ktorý je v súčasnosti jedným zo zástancov kryptomien.

Dawn Fitzpatricková, súčasná výkonná riaditeľka Soros Fund Management, sa nedávno vyjadrila na tému kryptomien a ekonomiky USA v rozhovore s Davidom Rubensteinom, ktorý odvysielala agentúra Bloomberg.

Fitzpatrickovej sa pýtali na jej názor na kryptomeny. Toto bola jej odpoveď:

Kryptomeny tú s nami zostanú. Myslím, že sa to už stalo mainstreamom. Jediné obavy, ktoré tieto aktíva vyvolávajú, je dosah na životné prostredie. Preto si myslím, že napríklad Ethereum môže získať viac priestoru oproti Bitcoinu. A čo sa technológie blockchain týka, na nej bude vybudovaných ešte veľa skvelých a využiteľných aplikácií.“

Mohlo by ťa zaujímať: FED spomaľuje tlač peňazí: čo to znamená pre kryptomeny? 

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku

Príde podľa Fitzpatrickovej recesia?

Na otázku o recesii Fitzpatricková  sa vyjadrila, že je už nevyhnutnosťou:

Veľa sa diskutuje o hroziacej recesii a vyzerá, že recesia je nevyhnutná. Je to už len otázka času.

V súvislosti s vysokou infláciou a zvyšovaním úrokových sadzieb Fedom šéfka fondu povedala:

Nepochybujem, že úrokové sadzby pôjdu ešte vyššie. Viete, nemyslím si, že sa nám podarí vyhnúť sa recesii a ekonomickej kríze. Osobne si myslím, že to bude oveľa horšie, ako to mnohí očakávajú.“

Ako ste si už určite všimli, mnohí investori predpovedajú ťažké časy. Napríklad Robert Kiyosaki opätovne predpovedal, že čoskoro nastúpi ozajstná depresia a očakáva dokonca občianske nepokoje. Michael Burry to podobne nevidí ružovo a tvrdí, že hrozí ďalšia spotrebiteľská recesia a nastanú väčšie problémy s príjmami.

Čítaj ďalej: Legendárny Robert Kiyosaki varuje pred krachom akcií a dlhopisov: „Nastúpi depresia a prídu občianske nepokoje“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance