Bitcoin má najnižšiu ziskovosť za 2 roky
Bitcoin má najnižšiu ziskovosť za 2 roky. Zdroj: Shutterstock.com/Nattakorn_Maneerat

Kryptomenový trh má už nejaký čas problémy a stiahol so sebou aj Bitcoin. Výsledkom tohto trendu nízkych cien bolo, že ziskovosť klesla naprieč hlavnými aj menšími digitálnymi aktívami v tomto priestore. Pre Bitcoin to znamená, že ziskovosť klesla na dvojročné minimá.

Bitcoinoví investori v stratách

Dokonca aj s nedávnym oživením cien bola ziskovosť bitcoinov na najhorších úrovniach od roku 2020. Stalo sa tak zmesou klesajúcich cien v priebehu niekoľkých mesiacov a novším investorom, ktorí kupovali za vyššie ceny, zostali iba straty. Výsledkom je, že ziskovosť teraz dosiahla úrovne, ktoré nezaznamenala od mája 2020.

V súčasnosti je v zisku len asi 54 % všetkých bitcoinových investorov. To znamená, že väčšina držiteľov je v zisku, ale v porovnaní s tým, kde bolo toto percento v posledných mesiacoch, je zrejmé, že pokles bol veľký.

Celkovo existuje len 24,77 milióna bitcoinových adries, ktoré počítajú so ziskom. Ďalších 20,04 milióna adries je momentálne v mínuse, čo predstavuje 44 % všetkých držiteľov bitcoinov, ktorí sú teraz v strate. Zvyšných 2,49 % držiteľov BTC je v neutrálnej zóne. Iba 1,14 milióna adries drží BTC, ktoré boli nakúpené za ceny zodpovedajúce súčasnej trhovej hodnote.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin dominancia pokračuje v raste – altcoiny sú v strate

Aktivita veľrýb rastie

Ani ziskovosť na dvojročných minimách nezastavila aktivitu veľrýb na sieti. Počet veľkých transakcií za posledné dva dni výrazne vzrástol. Od nedele vzrástol o viac ako 40 % na 19,62 tisíc veľkých transakcií, ktoré boli uskutočnené za posledných 24 hodín.

To naznačuje, že aktivita veľrýb sa na trhu opäť zvyšuje. Po víkendovom útlme nasledovala ich nedávna aktivita po zotavení cien a očakáva sa, že táto aktivita bude naďalej rásť.

Z hľadiska ziskovosti údaje ukazujú, že zloženie držiteľov tvorí 61 % z tých, ktorí držia viac ako rok. Vzhľadom na rast trhu v roku 2021, možno s istotou predpokladať, že tí, ktorí si kúpili mince ku koncu roka, sú momentálne v strate. Avšak tí, ktorí sa držali pred začiatkom býčieho trhu, zostanú pevne v zisku a budú v tom pokračovať, aj keby Bitcoin klesol o ďalších 50 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Čo sa stane, keď sa vyťažia všetky bitcoiny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance