Jim Rogers, miliardár a dlhoročný kamarát Sorosa vidí v kryptomenách svetlú budúcnosť!
Jim Rogers, miliardár a dlhoročný kamarát Sorosa vidí v kryptomenách svetlú budúcnosť! ,zdroj: www.shutterstock.com/kkssr

Renomovaný investor Jim Rogers, ktorý spolu s miliardárom Georgeom Sorosom založil Quantum Fund, hovorí, že patrí medzi kryptomenových optimistov a vidí v nich svetlú budúcnosť! K digitálnym menám centrálnych bánk je však prekvapivo skeptický a varoval, že ostatní konkurenti aktívne hľadajú niečo, čo nahradí americký dolár!

Mohlo by ťa zaujímať: USA čaká ďalšia výzva! – Brazília, Rusko, India, Čína a JAR vyzvali bojovať proti globálnej hegemónii dolára!

Ako to celé vidí veterán Jim Rogers?

Skúsený investor Jim Rogers sa podelil o svoje názory na kryptomeny a americký dolár v rozhovore, ktorý bol zverejnený v Economic Times. Pre zaujímavosť, Jim Rogers je bývalý obchodný partner kontroverzného Georgea Sorosa. V rozhovore Jim Rogers o politike FED-u a inflácii povedal:

Vidíte, ako sa po celom svete neustále tlačia obrovské množstvá peňazí. Týchto ľudí by sme vôbec nemali počúvať. Málokedy hovoria pravdu, ako napríklad americký FED. Aj keby prestali tlačiť peniaze hneď teraz, nebude to stačiť na to, aby sa vykompenzovalo to obrovské množstvo, ktoré sa už nedá vrátiť.

Čo sa budúcnosti amerického dolára týka, Rogers podotkol, že „Spojené štáty sú najväčším dlžníkom vo svetových dejinách a globálny konkurenti hľadajú alternatívu, ktorou by ho nahradili alebo mu minimálne konkurovali.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

A ako vníma kryptomeny?

Miliardár počas rozhovoru spomenul aj kryptomeny. Priznal sa, že nevlastní žiadnu kryptomenu, ale prial by si, ako mnohí z nás, aby mohol nakúpiť BTC v čase, keď stál 1 až 5 dolárov. Na druhej strane sa kriticky vyjadril k digitálnym menám centrálnych bánk (CBDC). Rogers voči CBDC nemá dôveru, pretože ide o peniaze, ktoré budú plne kontrolovať vlády: „Budú to ich peniaze, a nie naše.

Rogers je optimista vzhľadom na budúcnosť kryptomenových aktív, ak teda nebudú pod vládnou kontrolou. Varuje však, že vlády po celom svete nemajú rady konkurenciu a chcú si udržať svoj monopol.

Čítaj ďalej: Litecoin by mohol byť vyradený z tejto kryptomenovej burzy pre novú aktualizácie Mimblewimble!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance