Legendárny investor „The Big Short“ Michael Burry varuje!
Legendárny investor „The Big Short“ Michael Burry varuje! ,zdroj: www.shutterstock.com/FOTOGRIN

Michael Burry, známy predpovedaním finančnej krízy v roku 2008, je ďalším z rešpektovaných investorov, ktorý varuje pred hroziacou spotrebiteľskou recesiou či inými finančnými problémami. Ako dôvod uviedol klesajúce úspory obyvateľov USA a rekordné dlhy napriek vytlačeným biliónom dolárov, ktoré boli rozdané na začiatku pandémie COVID-19.

Michael Burry to nevidí pozitívne

Michael Burry cez víkend varoval pred hroziacou spotrebiteľskou recesiou a ďalšími ekonomickými problémami. Burry sa vyjadril nasledovne:

Úspory obyvateľov po celých Spojených štátoch klesli na úroveň z roku 2013. Dlhy taktiež preukazujú rast rekordným tempom ešte spred pandémie COVID-19, a to aj napriek všetkým tým biliónom, ktoré boli vytlačené. Hrozí ďalšia spotrebiteľská recesia a nastanú väčšie problémy s príjmami.“

Mohlo by ťa zaujímať: Ruské ministerstvo financií potvrdilo progresívnu reguláciu kryptomien

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku

Viacerí renomovaní investori cítia problém

Zatiaľ čo všetky mainstreamové médiá ukazujú naratív, že americký spotrebiteľ je „silný“, čísla hovoria niečo úplne iné. Úspory sú na mimoriadne nízkych úrovniach, dlhy rastú a metriky inflácie medzimesačne stále rastú. Okrem toho, ceny energií sa blížia k maximu, ktoré sme nezaznamenali od roku 2008.

Realita je však taká, že čísla neklamú a ekonomika USA vyzerá tak, ako to predikuje Michael Burry či iní rešpektovaní investori.

Niekoľko ich už od začiatku tohto roku totižto varuje, že recesia buď už načala, alebo je neodvrátiteľná. Podobné názory majú napríklad Elon Musk, Robert Kiyosaki či bývalý riaditeľ Goldman Sachs Lloyd Blankfein.

Čítaj ďalej: Veterán Bill Miller odpovedal na kritiku Buffeta – „Bitcoin je poistka voči finančnej katastrofe“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance