Dlhodobí držitelia kapitulácia
Dlhodobí držitelia kapitulácia. Zdroj: Shutterstock.com/David Rasmus

Binance

On-chain údaje naznačujú, že dlhodobí držitelia BTC začali nedávno kapitulovať, pretože prudký pokles ceny vyvolal na trhu paniku. Indikátor burzového prílevu CDD vyskočil a ukazuje, že dlhodobí držitelia predávali.

Nedávny pokles cien tlačil dlhodobých držiteľov k predaju svojich BTC. CDD v preklade znamená coin days destroyed. Coin days je počet dní, počas ktorých Bitcoin zostal nečinný. Ak je 1 BTC nečinný 5 dní, tak máme 5 coin days. Keď by sa takáto minca presunula, jej dni by sa „zničili“, pretože číslo sa vynuluje.

Metrika „zničených dní mincí“ (CDD) prirodzene meria, koľko z týchto dní mincí je v danom čase zničených na celom trhu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: 3 dôvody, prečo Bitcoin za týždeň stratil až 10 000 $

Burzový prílev CDD – dlhodobí držitelia presúvajú mince

Modifikácia tohto indikátora, nazývaná „CDD burzového prílevu“, nám hovorí iba o tých mincových dňoch, ktoré boli zničené prevodom na burzy.

Vysoká hodnota tejto metriky CDD vo všeobecnosti naznačuje, že dlhodobí držitelia (ktorí akumulujú veľké množstvo mincových dní) presúvajú svoje mince na burzy.

Investori zvyčajne prevádzajú svoje BTC na burzy na účely predaja, takže LTH (dlhodobí držitelia) prenášajúci veľké množstvo svojich mincí môžu byť pre cenu kryptomeny medvedím signálom. Dole je graf, ktorý ukazuje trend CDD za posledný mesiac:

Prílev na burzy
Prílev na burzy. Zdroj: CryptoQuant

Ako môžete vidieť vo vyššie uvedenom grafe, prílev CDD zaznamenal v posledných dňoch niekoľko vysokých hodnôt. To ukazuje, že dlhodobí držitelia predávali počas nedávnej paniky na trhu v dôsledku poklesu ceny z 38 000 $ na súčasných 26 800 $.

Obzvlášť veľké skoky za posledné dva dni naznačujú, že LTH mohli začať prechádzať fázou kapitulácie. Keďže LTH zvyčajne tvoria bitcoinovú základňu, ktorá predáva s menšou pravdepodobnosťou, ich kapitulácia je negatívnym signálom.

Prečítaj si tiež: Bitcoin prvýkrát za 4 roky klesol pod tento dôležitý indikátor

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre