Bitcoin klesol až na 25 000 dolárov – čo sa deje a kam až trh môže klesnúť?
Bitcoin klesol až na 25 000 dolárov – čo sa deje a kam až trh môže klesnúť? Zdroj: https://www.shutterstock.com/pakie

Bitcoin dnešný deň začal ďalším poklesom. Tentokrát cena najväčšej kryptomeny spadla až na 25 570 a s ňou padá celý kryptomenový trh. Čo sa deje a kam aj môže cena klesnúť?

Bitcoin klesá

Investori sa zobudili dnes do ďalšieho „červeného rána“. Najväčšia kryptomena pokračuje v poklese, ktorý trvá už niekoľko dní. Spolu s Bitcoinom padá aj trh s altcoinmi, ale aj klasické trhy. Od rána klesajú aj indexy ako Nasdaq či Index S&P 500. V ranných hodinách klesalo aj zlato či striebro. Príčiny týchto poklesov je potrebné hľadať v nie najlepšej globálnej ekonomickej situácii. Podľa správy americkej centrálnej banky sa inflácia za mesiac apríl síce znížila (8,3 %) oproti marcu (8,5 %), no toto zníženie nebolo také veľké, ako očakávali analytici trhu a investori.

Čítaj tiež: FED oznámil infláciu za mesiac apríl – trhy reagujú poklesom

K poklesu digitálnych mien na čele s Bitcoinom prispela aj kauza okolo spoločnosti Terra, ktorá sa stala terčom útokov veľkých investorov. Tí za niekoľko dní zhodili cenu tokenu LUNA z 86 dolárov na súčasných 0,037 centa. Terčom útoku sa stal aj decentralizovaný stablecoin UST, ktorý bol masívne shortovaný veľrybami spolu s bitcoinmi, ktoré Terra predávala v strate, aby stabilizovala UST. Výsledkom bola panika na trhu, veľký výpredaj tokenov LUNA a UST. Bitcoiny začali prúdiť vo veľkom na burzy a dlhodobí hodleri BTC začali predávať a zhodili tak cenu na 25 000 za krátky čas.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kam až môže trh klesnúť?

Kryptomenový trh koreluje s akciovým, avšak miera, do akej klesajú kryptomeny a Bitcoin, nie je určená percentom poklesu akciových trh. To znamená, že aj keď klasické trhy klesnú len o percento alebo dve, kryptomeny klesajú pokojne aj o 10 a viac percent. Pokles kryptomenového trhu nemožno redukovať na koreláciu s akciovým, pretože sektor kryptomien podlieha aj osobitým fundamentom, ktoré určujú dianie na trhu. Súčasné fundamenty sú, popravde, veľmi negatívne. Bitcoin len za týždeň stratil 35 % svojej hodnoty a klesol až na 25 500.

Graf: BTC/USD. 1D. Binance
Graf: BTC/USD. 1D. Binance. Zdroj: Tradingview

Prvou hladinou, ktorú sledujeme, je už dlho avizovaná MA 200, ktorá sa nachádza na cene 22 000. Bitcoin už od tejto ceny nie je ďaleko a priblížil sa k nej skutočne za veľmi krátky čas. Od tejto historickej hladiny sa Bitcoin v minulosti odrazil. Pokiaľ prerazíme aj túto hladinu, prichádzajú na scénu oveľa hrozivejšie scenáre, ktoré však nemá v súčasnej situácii ešte význam riešiť. Hoci nikdy nevieme, čo sa v blízkej budúcnosti môže ešte stať a ako veľkí hráči zatočia s neregulovaným trhom, nateraz možno povedať: vítajte v medveďom trhu.

Čítajte ďalej: Dlhodobí držitelia Bitcoinu začínajú kapitulovať uprostred paniky

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre