Objem transakcií pre bitcoin rastie
Objem transakcií pre bitcoin rastie. Zdroj: Shutterstock.com/Joyseulay

Rovnako ako väčšina trhu s kryptomenami, aj Bitcoin (BTC) bol za posledných niekoľko dní vo vysokých červených číslach. No nezdá sa, že by to ovplyvnilo objem transakcií Bitcoinu, ktorá nedávno zaznamenala niekoľkomesačné maximum.

Skutočne, objem transakcií hlavného digitálneho aktíva (podľa jeho sedemdňového kĺzavého priemeru) práve dosiahol sedemmesačné maximum 293 520,059 BTC, podľa údajov on-chain metrickej platformy Glassnode.

Objem Bitcoin transakcií
Objem Bitcoin transakcií. Zdroj: Glassnode

Ak vezmeme do úvahy jeho aktuálnu cenu, znamená to, že v sledovanom časovom rámci sa medzi účastníkmi trhu obchodoval Bitcoin v hodnote 9,7 miliardy dolárov.

Podľa tweetu nedávny 7-mesačný rekord Bitcoinu prekonáva ten predchádzajúci, ktorý dosiahol len jeden deň predtým – 8. mája 2022, keď dosiahol 293 348,968 BTC.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin analýza – prepad 25 % len za 5 dní! Kde sa kapitulácia zastaví?

Vysoký objem transakcií Bitcoinu napriek poklesu trhu

Nedávny vývoj prichádza v čase, keď Bitcoin čelí dramatickému poklesu ceny, ktorá 8. mája dosiahla 10-mesačné minimum. Naďalej klesala v dôsledku výrazného výpredaja akcií, ktorý otriasol aj kryptomenovým trhom uprostred pretrvávajúcej korekcie.

Napriek tomu, že 4. mája vykazoval známky rastu, keď stúpol o 6 % po oznámení Federálneho rezervného systému zvýšiť úrokové sadzby o 0,5%, Bitcoin odvtedy dramaticky klesol. Spolu s ním spadla aj väčšina digitálnych aktív.

S nedávnym poklesom Bitcoin stratil úroveň podpory na úrovni 35 000 $, čo znamenalo prepad až na 30 000 $. Zatiaľ hlavná kryptomena tento support drží.

Mohlo by ťa zaujímať: BTC prežíva najväčší prepad od roku 2020! Dostáva sa na ročné minimum

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre