Brazília Bitcoin zákonné platidlo
Brazília Bitcoin zákonné platidlo,zdroj: www.shutterstock.com/Allexxandar

Aureo Ribeiro, federálny námestník v Brazílii, počas rozhovoru s miestnymi médiami uviedol, že Bitcoin sa v Brazílii môže čoskoro stať zákonným platidlom.

Ďalej uvádza, že podľa všetkého budú obyvatelia v blízkej budúcnosti schopní si kúpiť za Bitcoin bežné tovary či dokonca potraviny.

Môže ťa zaujímať: Nemecko po voľbách: Ako sa politické strany postavia ku kryptomenám a blockchainu?

Bitcoin ako zákonné platidlo?

Podľa vyhlásení federálneho námestníka Aurea Ribeira by sa Bitcoin mohol v blízkej budúcnosti stať oficiálnou platobnou menou. Ribeiro uviedol, že s budúcim schválením zákona, ktorý reguluje kryptomeny, budú pre držiteľov kryptomien dostupné nové možnosti, ako sú nákupy nehnuteľností, áut či dokonca platby v potravinách alebo fast foode.

Tieto komentáre sú výsledkom schválenia takzvaného brazílskeho „Bitcoinového zákona“, ktorý bol predložený na plenárnom zasadnutí poslaneckej snemovne po tom, ako dlhé roky stagnoval. Ribeiro tiež uviedol, že podľa svojho návrhu by tento zákon mohol byť motiváciou pre iné krajiny, ktoré chcú regulovať digitálne aktíva či kryptomeny.

Ribeiro sa vyjadruje: ,,Diskutovali sme o tom niekoľko rokov a nakoniec sme dospeli k záveru, že toto aktívum bude regulované vládou. Bude sa spolupracovať s centrálnou bankou a regulácie budú platné v závislosti od toho, ako bude toto aktívum uznané.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bude potrebné dávať pozor na podvody

Ribeiro tiež pozitívne hodnotí to, že bude potrebné prijať zákon, ktorý bude ochraňovať občanov pred rôznymi podvodmi v tomto sektore. Tieto podvody veľmi často zasiahli Brazílčanov a ich financie, pričom úrady museli počas roka neraz zasahovať proti týmto zlomyseľníkom, ktorí využívali Ponziho schému. Kryptomeny v Brazílii sú však stále ,,šedou zónou” a úrady majú stále iba obmedzené možnosti ako kontrolovať tieto podivné aktivity.

Ribeiro zdôraznil: ,,Týmto zákonom chce vláda vytvoriť určité pravidlá a regulácie, aby sa mohlo bez obáv obchodovať, vedieť čo a kde nakupujete, a vedieť aj to, s kým máte v skutočnosti dočinenia.”

Taktiež dodal, že projekt mal podporu vo vláde a bol riadne prediskutovaný aj s Arthurom Lirom, predsedom poslaneckej snemovne. Podľa Ribeira je preto len otázkou času, kedy bude zákon schválený.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – ak cena prekoná 53 000 $, môže to znamenať bullrun

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre