BTC sa blíži k rezistencii. Zdroj: Shutterstock.com/Jin Odin

BTC pokračuje podľa očakávania až do rezistentnej zóny, no trend zatiaľ neindikoval zastavenie. Hladina 53 000 $ je však rezistencia, ktorú je potrebné prekonať. Nie je však isté, že sa to cene podarí už na prvý pokus. Dominancia medzitým prudko rastie a dosahuje už 43,81 %. Altcoiny teda za súčasným rastom Bitcoinu nestačia.

Bitcoin sa po odraze od MA21 posunul z minima 46 900 $ na maximum 51 915 $. Táto zóna však už predstavuje rezistenciu. Posledné predošlé dlhodobé maximum vzniklo na hladine 53 000 $. Od ATH maximá sme klesali, a preto pre pokračovanie rastúceho trendu je nevyhnutné tento trend prerušiť a prekonať posledné maximum na rezistencii 53 000 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzuje 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – krátkodobý rast pokračuje, no cenu čaká silná rezistencia

Vstúpi BTC do nového bullrunu?

Posledný odraz bol podporovaný aj miernym navýšením objemov. RSI taktiež porušilo negatívnu divergenciu, ako sme predikovali vo včerajšej analýze. Nachádzame sa znovu vo fáze prekúpenosti, no RSI neindikuje signál na predaj. Najbližšie pásmo supportu sa nachádza na hladine point of control 47 965 $. Toto pásmo by nás mohlo zaujímať v prípade, že sa Bitcoinu nepodarí prekonať predošlé maximum hneď na prvý pokus.

Už ten fakt, že cena útočí na 53 000 $ hovorí o tom, že sa nevytvára dlhodobá konsolidačná štruktúra. Cena nakoniec 53 000 $ pravdepodobne prekoná, aj keď sa tak nemusí stať pri prvom teste. Sentiment teda ostáva bullish, aj keby sa vytvorila krátkodobá korekcia. Ak cena prekoná 53 000 $, tak vstupujeme do nového bullrunu. Uzatvorenie však musí byť na dennom grafe close cenou a nie knôtom.

Mohlo by ťa zaujímať – Podľa Stock-to-Flow sa má BTC v novembri uzavrieť nad 98 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre