BTC je prehriaty
BTC je prehriaty. Zdroj: Shutterstock.com/Kittyfly

BTC dosiahol lokálne maximum na hladine 55 800 $. Cena začala posledné hodiny stagnovať a RSI sa nachádza veľmi vysoko. Pravdepodobne by malo dôjsť ku krátkodobej korekcii, predtým ako cena znovu bude pokračovať v rastúcom trende. Medzitým dominancia pokračuje v rastúcom trende a dosahuje už 45,05 %. Prvýkrát tak prerazila rezistentnú hladinu od začiatku roka.

Bitcoin pri prerazení maxima konečne dosiahol zvýšenie objemov. Tento rast potvrdzuje, že útok na nové ATH sa blíži, pretože cena prekonala predošlé dlhodobé maximum na 53 000 $. Prvýkrát od ATH tak dlhodobé maximá rastú. Z krátkodobého hľadiska to však vyzerá, že cena potrebuje vychladnúť a ísť do krátkodobej korekcie.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Mohla by ťa zaujímať aj predošlá analýza – Analýza BTC – ak cena prekoná 53 000 $, môže to znamenať bullrun

BTC je krátkodobo prehriaty

Supporty sa nachádzajú na hladine 53 000 $ a následne na zhruba 51 200 $. Takýto pullback by bol úplne zdravý a cena by nabrala znovu na sile rásť. Taktiež môže dôjsť k poklesu, kde cena otestuje MA21 na perióde 4H. Celkovo hladina 55 000 $ až 57 000 $ bude pravdepodobne znamenať pre cenu zastavenie na istý čas, pričom v hre je aj sideway pohyb.

Hladina 55 000 $ až 57 000 $ totižto predstavuje z historického hľadiska pásmo, kde sa vyrovnával dopyt s ponukou a je tu slušný počet transakcií. RSI navyše indikuje vysokú prekúpenosť a mierny pokles ceny by pomohol dostať sa z tejto fázy. Negatívna divergencia však stále nevznikla, takže RSI zatiaľ spomalenie trendu neindikuje, iba jeho prehriatie.

Prečítaj si tiež – Aktualita – Bitcoin sa blíži k historickému maximu – dnes si opäť pripísal 5 %

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre