Bitconnect Ponzi schema podvod
Bitconnect Ponzi schema podvod. Zdroj: www.shutterstock.com/knipsdesign

Pamätáte na BitConnect? 44-ročný Glenn Arcaro sa priznal v trestnom čine, ktorý prokurátori nazvali ako “typickú Ponzi schému“, kde sa mu podarilo okradnúť investorov z celého sveta o viac ako 2 miliardy amerických dolárov.

Ako fungoval BitConnect?

Prokuratúra potvrdila, že muž bol majiteľom známej pyramídovej investičnej schémy BitConnect.

Dotyčný bol obvinený zo zapojenia sa do schémy BitConnect, kde boli ponúkané cenné papiere a kryptomeny. Tento projekt sľuboval investorom vysokú návratnosť na základe investícií, ktoré využívajú volatilitu trhu. Na to, aby sa investori mohli tejto schémy zúčastniť, si museli zakúpiť BitConnect Coins (BCC) prostredníctvom Bitcoinu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Arcaro sa taktiež priznal, že on a ďalší spoluvinníci uvádzali do omylu investorov prostredníctvom tzv. „trading bota“ a taktiež pomocou „volatility software“. Uvedené na trh boli tak, aby boli schopné generovať lákavé zisky a zaručené výnosy pomocou peňazí investorov na obchodovanie kryptomien. BitConnect prevádzkoval pyramídovú hru tak, že bývalým investorom BitConnect vyplácal peniaze neskorších klientov.

StormGain

Prečítaj si aj: Podľa metriky ponukového šoku má BTC hodnotu 55 000 $

Môže ísť až na 20 rokov do väzenia

Keď projekt bez akéhokoľvek varovania skončil, cena BCC sa zrútila a používatelia už nemali prístup k svojim finančným prostriedkom. Schéma bola zrušená v roku 2018.

Obžalovaný G. Arcaro musí taktiež vrátiť všetky peniaze investorom. Po odsúdení, ktoré sa bude konať 15. novembra tohto roka, mu hrozí až 20 rokov odňatia slobody.

„Ponzi schéma je považovaná za jeden z najväčších kryptomenových podvodov,“ uvádza americká prokuratúra v oficiálnom vyhlásení.

Čítaj ďalej: JPMorgan varuje – kryptomeny sú opäť v bubline, ktorú vedú altcoiny

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.