Nový Zéland: ďalšia centrálna banka zvažuje spustenie digitálnej meny!

Novinky Nový Zéland plánuje spustiť digitálnu menu
Nový Zéland plánuje spustiť digitálnu menu ,zdroj: www.shutterstock.com/sasirinpamai
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nový Zéland: Centrálna banka začala skúmať možnosti a pýta sa verejnosti na spustenie svojej vlastnej digitálnej meny.

Finančný regulátor teraz získava spätnú väzbu od obyvateľov o potrebe digitálnej formy národnej fiatovej meny a zároveň sľubuje zachovanie hotovosti.

Môže ťa zaujímať: Gary Gensler varuje – Kryptomeny nedopadnú dobre, ak nebudú regulované!

Centrálna banka zvažuje inováciu

Novozélandská rezervná banka (RBNZ) začala zbierať informácie a názory verejnosti o potenciálnom využití digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). Vysokopostavený predstaviteľ RBNZ, Christian Hawkesby tvrdí, že finančné orgány na Novom Zélande budú aj naďalej pracovať na zachovaní hotovosti pre tých, ktorí to budú potrebovať.

„Digitálna mena by mohla priniesť veľa vymožeností a rôzne výhody. Digitálny svet prichádza, a preto plánujeme pracovať spolu s hotovosťou a peniazmi klientov, ktoré chránia na účtoch v komerčných bankách.

Hawkesby spresnil, že digitálna mena by mohla byť prínosom pre jednotlivcov aj podniky, a to v tom, že by sa vytvorili účinnejšie a integrovanejšie platformy. Digitálny novozélandský dolár (NZD) by potenciálne mohol pomôcť chrániť menovú suverenitu krajiny.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Nový Zéland môže byť ďalší v poradí

Ostatné centrálne banky v regióne už dlhšiu dobu pracujú na svojej digitálnej mene. Začiatkom septembra vyšli správy o tom, že austrálska rezervná banka, malajzijská centrálna banka, singapurský menový úrad a taktiež aj centrálna banka v Bhutáne sa pripravujú na testovanie a používanie digitálnych mien vydávaných štátom v medzinárodných platbách. Banky vysvetlili, že cieľom spolupráce je vyvinúť spoločné platformy pre zahraničné transakcie s použitím digitálnych mien.

Bank for International Settlements (BIS) testuje tieto platformy s cieľom zistiť, či digitálne meny centrálnych bánk môžu naozaj zjednodušiť transakcie a znížiť náklady. Takéto projekty skúšajú krajiny ako Čína, Hongkong, Thajsko či Spojené arabské emiráty.

Faktom je, že v mnohých krajinách rastie digitálnym menám popularita. Čínska centrálna banka má zo všetkých bánk najväčšie ambície. Za ňou nasledujú Američania, Rusi a, samozrejme, nezaostáva ani Európa s Európskou centrálnou bankou, ktorá pracuje na digitálnom eure.

Čítaj ďalej: USA nepôjdu cestou Číny – FED podľa Powella neplánuje zakázať kryptomeny