Nemecko a budúcnosť kryptomien
Nemecko a budúcnosť kryptomien, zdroj: www.shutterstock.com/Millenius

Nemecko: Prinášame krátky prehľad o novozvolených politických stranách a o tom, čo sa môže od novej vlády očakávať. Nás samozrejme zaujímajú kryptomeny, blockchain a regulácie.

26. septembra prebiehli parlamentné voľby, ktoré ukončili 16 ročnú vládu Angely Merkelovej. Odchod kancelárky vytvára priestor pre novú digitálnu éru a kryptomeny nie sú výnimkou.

Môže ťa zaujímať: Irán: V krajine sa po niekoľko mesačnom zákaze opäť obnoví ťažba Bitcoinu!

Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD)

Kryptomeny momentálne v programe víťaznej strany nehrajú významnú rolu. Kryptomeny či Bitcoin strana vo svojich plánoch ani nespomína. Nachádza sa tam ale jedna negatívna zmienka o digitálnych aktívach, ako je projekt od Facebooku Diem alebo tzv. stablecoiny.

Dokonca ani digitálne euro nie je uvedené vo volebnom dokumente SPD. Je ale vysoko pravdepodobné, keďže prichádza digitálna doba, že sa bude táto téma viackrát spomínať.

Kresťanskodemokratická únia (CDU/CSU)

Podľa únie má blockchainová technológia veľký potenciál a Nemecko by sa mohlo stať globálnym novátorom blockchainu. Únia plánuje aj naďalej presadzovať projekty postavené na blockchaine. Čo sa týka kryptomien, tie podľa CDU/CSU vyžadujú progresívnu, ale zodpovednú reguláciu.

Tokenizované akcie sú oveľa dôležitejším zameraním pre CDU/CSU a strana ich otvorene obhajuje. Sú taktiež za digitálne euro. Vnímajú ho ako rýchly, jednoduchý či bezpečný spôsob platby a ako alternatívu k hotovosti.

Zelení

Členovia chápu významnosť technológie blockchain, ale chcú, aby bola pod kontrolou štátu. V strane sa vyjadrili, že kryptomeny prinášajú riziká ako je značná spotreba energie, zneužívanie kriminálnikmi alebo špekulatívne zaobchádzanie.

Rovnako ako pre všetky inovácie vo finančnom sektore, aj tu by mali platiť rovnaké pravidlá ako to je pri iných finančných produktoch v rámci ochrany spotrebiteľa, transparentnosti a finančnej stability.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Slobodná demokratická strana (FDP)

FDP vo svojom volebnom programe presadzuje priateľskú politiku voči kryptomenám. Tvrdí, že je za vytvorenie právneho rámca, ktorý by bol vhodný pre rôzne inovácie alebo kryptomeny.

Strana vidí nové príležitosti v blockchaine, a to najmä v energetickom či finančnom sektore. Rozvíjajúci sa blockchainový ekosystém by podľa strany mohol byť v najbližších 10 rokoch jedným z najsilnejších faktorov, ktorý zmení štýl fungovania trhov a odvetvia Fintech.

Alternatíva pre Nemecko (AfD)

Niektorí členovia sa vyjadrovali v prospech kryptomien, no v ich súčasnom programe sa nenachádza. AfD je zásadne proti CBDC.

Strana je presvedčená, že hotovosť musí byť zachovaná za každú cenu. Požaduje sa trvalé zachovanie hotovosti ako základ občianskeho práva a jej ukotvenie v zákone.

Ľavičiari (Die Linke)

Ľavica chce dôraznejšie regulovať digitálne platobné systémy. Strana vidí kontrolu štátu pod hrozbou s príchodom kryptomien. Kryptomeny podľa nich poskytujú spoločnosti len malý úžitok a majú škodlivé ,,vedľajšie účinky”.

Kryptokritická strana je však otvorená digitálnemu euru. „Sme za digitálne euro, ktoré je bezpečné a inovatívne, no v žiadnom prípade nesmie nahradiť hotovosť.”

Nemecko a kryptomeny – čo ďalej?

Ako sa budúca vláda pozostávajúca z týchto šiestich strán postaví k otázke regulácie kryptomien a technológie blockchain, sa ešte uvidí.

Všetci sa ale zhodujú v závere, že je potrebné bojovať proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu. Kryptomeny zatiaľ vnímajú ako netransparentné a s nedostatočnou reguláciou.

Čítaj ďalej: Bitcoin za deň urobil 10 % zisk – Bullish trend pokračuje!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre