Vysoká aktivita v Bitcoin sieti
Vysoká aktivita v Bitcoin sieti. Zdroj: Shutterstock.com/Peshkova

Binance

Aktivita v sieti Bitcoinu nedávno ohromne vzrástla po korekcii, ku ktorej došlo počas prvého májového týždňa. Za jediný deň Bitcoin nečakaným pohybom vymazal viac ako 8 % z celkovej trhovej hodnoty kryptomien.

Aktivita bitcoinovej siete rastie

V čase písania tohto článku je Bitcoin na cenovej hladine 34 477 $ a jeho cena padá z takmer 40 000 $. Náhly pokles ceny Bitcoinu podnietil mnohých investorov konať.

Zatiaľ čo niektorí obchodníci mali strach a premenili svoje držby v najväčšej svetovej kryptomene na stablecoiny, iní investori videli pokles ceny ako ideálnu príležitosť na posilnenie svojich držieb BTC.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoinové fondy zaznamenali najväčší jednotýždňový odliv od júna 2021

Masívna aktivita používateľov v sieti Bitcoinu

Podľa spoločnosti Santiment, poskytovateľa on-chain dát, ktorá sleduje aktivity 2 000 kryptomien, masívny pokles najväčšej kryptomeny na svete zaznamenal viac ako 1 milión bitcoinových adries, ktoré uskutočnili transakcie v bitcoinovej sieti.

Santiment poznamenal, že v sieti bolo aktívnych celkovo 1,17 milióna adries. Tie uskutočnili sériu transakcií vrátane nákupu a predaja najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, keď jej cena klesla.

Je pozoruhodné, že zvýšený počet aktívnych adries predstavuje najvyššiu aktivitu v sieti od 2. decembra 2021.

 

Medzitým, analýza Santiment prichádza menej ako 24 hodín po tom, čo Luna Foundation Guard (LFG) oznámila, že kúpila bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Ešte viac tak posilnila svoju rezervu. Tento krok urobil z LFG druhú najväčšiu spoločnosť, ktorá drží BTC po MicroStrategy.

Mohlo by ťa zaujímať: Hash rate stúpa na rekordné maximum – cena bude nasledovať rast

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre