Bitcoin nepotvrdil dno korekcie.
Bitcoin nepotvrdil dno korekcie. Zdroj: Shutterstock.com/Parilov

Bitcoin sa v čase písania článku obchoduje už pod 29 000 $ a zdá sa, že bočný pohyb pokračuje a stále nebol po 2 týždňoch prelomený. Chýbajú však bullish objemy a sentiment ostáva negatívny. Dominancia hlavnej kryptomeny medzičasom opäť narástla a nachádza sa už na hladine 46,46 %.

S pokračujúcou korekciou je pravdepodobné, že dominancia Bitcoinu bude pokračovať v raste. To znamená, že altcoiny spadli omnoho viac ako samotný Bitcoin. Nastal však koniec korekcie, alebo nie? V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že cena od ATH nezaznamenala na dlhodobej perióde rastúce lokálne maximum ani minimum.

Bitcoin padá na support
Bitcoin padá na support. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ktorá kryptomena z TOP 10 zaznamenala najmenší prepad v roku 2022?

Bitcoin zatiaľ dno nepotvrdil

To znamená, že cena sa nachádza v dlhodobej korekčnej štruktúre fungujúcej od ATH a pokojne môže trvať aj ďalšie mesiace. Cena navyše nepotvrdila dno korekcie a odraz od posledného minima bol slabý. Preto identifikácia konca korekcie zatiaľ nie je aktuálnou témou a cena môže pokračovať nižšie.

Ak cena prekoná rezistenciu z krátkodobých klesajúcich maxím, tak môžeme uvažovať nad krátkodobým pohybom na 34 000 $. Aj na to však zatiaľ chýbajú objemy. V opačnom prípade nenastane ani takýto odraz a cena pôjde do korekcie hneď po uzatvorení sideway pohybu.

Mohlo by ťa zaujímať: Nákup Bitcoinu počas prepadu nemusí byť vždy dobrý nápad

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance