Kupovanie bitcoin korekcie
Kupovanie bitcoin korekcie. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Bitcoin aktuálne nie je pre investorov priaznivý.  Historicky sa odporúča kupovať veľké prepady na trhu, no vyplatí sa táto stratégia vždy?

V takýchto prípadoch, keď sa trh prepadá do extrémneho strachu, sú investori vo všeobecnosti opatrní pri vkladaní peňazí na trh. Toto je však čas, o ktorom iní veria, že je najlepší na vstup na trh, pričom história podporuje skutočnosť, že výnosy z nákupu korekcií sú pozitívne.

Zvyčajne keď index strachu a chamtivosti klesne na úrovne ako 10, 11, 12 a 13, väčšinou funguje ako nákupný signál.  V priemere sa tieto nákupy vrátili až o 91 % počas 180-dňového obdobia. Najväčšie zaznamenané výnosy boli z investícií, ktoré sa uskutočnili, keď index strachu klesol na približne 9 bodov.

A hoci sú tieto nákupy ziskové aj z krátkodobého hľadiska, najviac profitovali dlhodobí hráči.

Ziskovosť nákupov počas Bitcoin korekcie
Ziskovosť nákupov počas korekcie Bitcoinu. Zdroj: Arcane Research

Za 30-dňové obdobie sa nákup korekcií vrátil v priemere až na 27,97 %, zatiaľ čo priemerné 60-dňové výnosy dosiahli 48,35 %. Najnižšia hodnota indexu, ktorá bola 5, však nebola veľmi zisková, len v priemere 0,80 % za obdobie 180 dní.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ktorá kryptomena z TOP 10 zaznamenala najmenší prepad v roku 2022?

Nie vždy sa oplatí kúpiť Bitcoin vo výpredaji

Neexistuje však žiadna záruka, že nákup prepadu bude vždy fungovať dobre. Áno, v drvivej väčšine prípadov sa vrátili zisky investorov. Ale nie vždy to tak bolo, pretože oživenie ceny neprebehlo stále podľa očakávania.

Príkladom toho je trh v roku 2018, keď index v určitom bode klesol až na 8. Počas nasledujúcich 180 dní sa výnosy dostali do mínusu, kde investori stratili v priemere asi 8,56 %. Pokles v decembri 2018 bol ešte horší, keď sa index dotkol 15 bodov na území extrémneho strachu. Straty počas nasledujúcich šiestich mesiacov dosiahli až 50,57 %.

To ukazuje, že hoci Bitcoin s väčšou pravdepodobnosťou prinesie pozitívne výnosy pre investorov, ktorí vstúpia do obdobia extrémneho strachu, v minulosti bol tiež spúšťačom ďalších výpredajov. Takže ak nakupujete korekciu Bitcoinu, nie je zaručené, že budete profitovať. Z veľmi dlhodobého hľadiska to však možné je.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin analýza – uzavrie sa 2-týždňový bočný pohyb, kde je target?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance