Straty top 10 kryptomien. Zdroj: Shutterstock.com/David Sandron

Rok 2022 sa nesie v duchu korekcie, ktorá zatiaľ neustupuje a môže trvať aj ďalšie mesiace. Väčšinu hodlerov tak určite zaujíma možnosť dokupovania za nižšie ceny do dlhodobého portfólia. HODL portfólio taktiež môže obsahovať nielen Bitcoin, ale aj najviac kapitalizované altcoiny. Ktorá z TOP 10 zaznamenala najmenšiu stratu v roku 2022?

Pre porovnanie sa najprv pozrieme na stratu Bitcoinu od 1. januára 2022. Ako vidíme na grafe nižšie, cena Bitcoinu sa prepadla zhruba o 36 %. Ako sú na tom zvyšné altcoiny z rebríčku TOP 10 podľa trhovej kapitalizácie zo stránky Coinmarketcap?

Bitcoin a jeho strata v roku 2022
Bitcoin a jeho strata v roku 2022. Zdroj: TradingView

Nasledujúci obrázok poukazuje na rebríček TOP 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, ktorý je aktuálny ku dňu 20. mája 2022. Z tohto rebríčku, samozrejme, vynecháme USDT, USDC, BUSD a WBTC.

Rebríček kryptomien podľa Coinmarketcap
Rebríček kryptomien podľa Coinmarketcap. Zdroj: Coinmarketcap.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Môže byť model Stock to Flow pre Bitcoin stále užitočný?

Dosiahli TOP altcoiny väčšie straty ako Bitcoin?

Nasledujúci prehľad poskytuje percentuálne vyjadrenie strát jednotlivých altcoinov v roku 2022 podľa trhovej kapitalizácie:

  • Ethereum – strata 44 %
  • Binance coin – strata 40 %
  • XRP – strata 48 %
  • Cardano – strata 60 %
  • Solana – strata 69 %
  • Dogecoin – strata 50 %
  • Polkadot – strata 62 %
  • Avalanche – strata 72 %
  • TRON – strata 3 %

Ako vidíme, jednoznačným víťazom je TRON s takmer žiadnou stratou a momentálne sa obchoduje za rovnaké cenové úrovne ako dňa 1. januára 2022. Ide však o jednu z výnimiek, pretože jasne vidieť, že altcoiny utrpeli v roku 2022 omnoho viac ako Bitcoin. Tento fakt potvrdzuje aj to, že dominancia hlavnej kryptomeny vzrástla od 1. januára 2022 až o 13,50 %.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 altcoiny, ktoré môžu vystreliť po nedávnom prepade

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance