PlanB čelí ostrej kritike
PlanB čelí ostrej kritike. Zdroj: Shutterstock, Andrea Izzotti

Populárny analytik PlanB sa stal terčom výraznej kritiky. Niektorí považujú jeho predikcie a grafy za hlúpe a agresívne. Prečo?

PlanB si vyslúžil ostrú kritiku

Šéf informačného oddelenia a zakladateľ spoločnosti BlockTower Capital Ari Paul sa pred pár dňami na svojom twitteri obul do populárneho kryptomenového analytika so pseudonymom PlanB. Podľa neho tvorí agresívne a hlúpe prognózy.

Analytika označil naozaj originálne. Podľa neho je to analytik s nálepkou „Terra/IOTA/XRP“. Ari Paul chce týmto, samozrejme, naznačiť kontroverznosť a náznaky podvodných analýz zo strany populárneho analytika.

Azda najznámejším grafom vo svete kryptomien je model „Stock-to-Flow“, ktorý predikuje, že cena BTC bude neustále tvoriť novšie a novšie maximá. Tento model si získal obrovskú popularitu a dôveryhodnosť, ktorá bola však už viackrát spochybnená. PlanB sa aj napriek tomu stal jedným z najlepších influencerov Bitcoinu na Twitteri s viac ako 1,8 milióna sledovateľov.

Prečítaj si tiež: Ponziho schéma: o čo ide a ako ju rozpoznať?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoinu sa koncom roka 2021 nepodarilo dosiahnuť hranicu 100 000 USD, začo si PlanB nakoniec musel vypočuť veľkú kritiku. Na svoju obranu vtedy najprv uviedol, že nedosiahnutie uvedeného míľnika zneplatní model S2F. Nakoniec však od svojho predchádzajúceho vyhlásenia ustúpil a ubezpečil svojich sledovateľov, že model je stále v platnosti.

Aj napriek ďalšiemu prepadu začiatkom tohto roka sa PlanB nechce vzdať. V nedávnom tweete dokonca uviedol, že Bitcoin je aktuálne na najlepšej ceste dosiahnuť 500 000 USD do konca roka 2025.

Model Stock-to-Flow
Model Stock-to-Flow. Zdroj: PlanBTC.com

Je však takáto stratégia správna? Analytik má totiž tendenciu zablokovať kritikov, ktorí jeho model označujú za falošný. Už viackrát sa ukázalo, že mali pravdu. A čo na záver dodal Ari Paul? „Je to zlomyseľný podvod.

Čítaj ďalej: Makro expertka Lyn Aldenová: „Väčšina altcoinových projektov je postavená na neudržateľných obchodných modeloch“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance