Mark Cuban: Neinvestuje svoje peniaze do Terra 2.0!
Mark Cuban: Neinvestuje svoje peniaze do Terra 2.0! ,zdroj: www.shutterstock.com/MauriceNORBERT

Mark Cuban, miliardár a kryptomenový fanúšik, vyhlásil, že osobne by nevložil žiadne peniaze do Terra 2.0 a neodporúča to nikomu, čím zavrhol projekt už pred jeho spustením.

Miliardár to vycítil správne

Mark Cuban už dávnejšie potvrdil, že by nikdy neinvestoval do projektu LUNA a ani do stablecoinu UST, ktoré v tomto mesiaci prišli o takmer celú svoju hodnotu. Cuban tiež skritizoval neúspešný protokol Anchor, ktorý bol jedným z kľúčových prvkov ekosystému Terra.

Mohlo by ťa zaujímať: Bill Gates: kryptomeny nemajú žiadnu reálnu hodnotu a nijako neprispievajú do spoločnosti!

Prečo ale Mark Cuban už dlhšiu dobu nechcel mať nič spoločného s týmto projektom? Ide o to, že miliardárovi ponúkali možnosť zapojiť sa do decentralizovaného projektu pod názvom „Iron Finance“, ktorý v júni minulého roku zažil kolaps podobný tomu, ako zažila teraz Terra, hoci v omnoho menšom rozsahu. Vyzerá to tak, že Cuban správne vycítil riziko aj pri Terre, a preto neodporúča investovať svoje peniaze do podobných projektov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku

Terra zažila nevídaný kolaps

Po kolapse Terry začiatkom mája sa komunita rozhodla dať projektu ďalšiu šancu, pričom drvivá väčšina hlasovala za spustenie novej verzie blockchainu. Tie najväčšie kryptomenové burzy vrátane Binance oznámili, že podporia obnovený a vylepšený ekosystém Terry.

Aktivácia mainnetovej verzie Terra 2.0 je naplánovaná na koniec tohto týždňa a 30 % tokenov bude vydaných hneď po spustení prvého bloku. Zvyšná časť z celkovej ponuky bude distribuovaná v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

Mnohí však pochybujú, že Terra bude schopná ešte niečo dosiahnuť. Medzi nimi je aj fanúšik Dogecoinu Mark Cuban.

Čítaj ďalej: Miliardár a známy investor Bill Ackman: „Ak FED nezmení politiku, trhy padnú a nastane ekonomický kolaps“