Altcoiny budú čeliť reguláciám
Altcoiny budú čeliť reguláciám. Zdroj: Shutterstock.com/Migren art

Uprostred dlhodobého cenového poklesu kryptomien, ktorý nás sprevádza celý rok 2022, sa populárny kryptoanalytik Benjamin Cowen opäť vyjadril k téme altcoinov. V rozhovore pre Digital Asset News povedal, že altcoiny výrazne klesnú z dôvodu stále viac hroziacej regulácie v tomto odvetví.

Cowen povedal, že regulačné orgány sa stále viac zameriavajú na kryptomenový trh, čo by v konečnom dôsledku mohlo spôsobiť ďalšie zníženie trhovej kapitalizácie. Orgány by sa mali zamerať predovšetkým na problémy, ako je energetická spotreba blockchainov typu Proof of work (PoW). 

Obrázok z rozhovoru
Obrázok z rozhovoru. Zdroj: Youtube / Digital Asset News

Regulačné orgány bude tiež zaujímať, ktoré kryptomeny sú alebo nie sú neregistrovanými cennými papiermi. Gary Gensler, predseda Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), naznačil, že Ethereum by sa mohlo považovať za cenný papier po prechode na Proof of stake (PoS).

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Finančný špecialista Morgan Housel: väčšina investorov príde o peniaze. Aké sú príčiny?

Altcoiny čaká neľahká budúcnosť

Podľa Cowena riziko predovšetkým spočíva v tom, či tieto aktíva môžu byť kótované na kryptomenových burzách alebo nie. Hovorí, že ak sú altcoiny považované za cenné papiere, nemusí to byť negatívne.

„Myslím si, že altcoiny musia ísť dole. Nielen vzhľadom na americký dolár, ale aj s ohľadom na Bitcoin. Myslím si, že tento príbeh budú živiť regulačné obavy pre trh s altcoinmi.” 

Cowen ako príklad uvádza XRP, keď regulátori podali žalobu na Ripple pre obvinenia, že firma predala XRP ako neregistrovaný cenný papier. V tých časoch mnoho búrz zrušilo token XRP.

Regulácie budú čoraz viac sústredené na kryptomenový trh a z dlhodobého hľadiska budú všetky prevody kontrolované tretími stranami. Budúcnosťou pravdepodobne budú centralizované digitálne meny, ktoré budú uzákonené. V konečnom dôsledku kryptomeny môžu regulačné orgány iba obmedzovať, ale nie zrušiť.

Mohlo by ťa zaujímať: „Bitcoin je nádor a klesne aj na 1000 dolárov,“ varuje matematik Nassim Taleb

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance