Podľa BoA kryptomeny znovu klesnú
Podľa BoA kryptomeny znovu klesnú. Zdroj: Shutterstock.com/Sergei Elagin

Pád, ktorý kryptomeny zaznamenali počas minulého týždňa, bol jeden z najhorších za posledné mesiace. Zhodoval sa pravdepodobne s očakávaniami, že FED opäť bude zvyšovať úrokové sadzby. Analytici z Bank of America (BoA) sa domnievajú, že FED svojou agresívnou politikou ukončil rast mnohých aktív, ktorý bol prítomný počas leta.

Aktíva ako akcie alebo kryptomeny donedávna profitovali z ľahšej menovej politiky a stimulov, hovoria trhoví stratégovia Bank of America na čele so Savitou Subramanianovou. Podľa stratégov banky index S&P 500 v roku 2022 stratí ešte ďalších 8 %, pričom zdôraznili koreláciu s kryptomenovým trhom a Bitcoinom.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Všetko oči upriamené na FED! Podľa týchto expertov ženie USA do záhuby

Letný rast je dávno za nami

Plan B zdieľal status, kde povedal, že korelácia je jednoznačná, no zároveň ide o dva úplne odlišné svety. Krátkodobé pohyby sú len šumom, no dlhodobé trendy sú signálom. Ak analýza BoA predpovedá prepad akcií v roku 2022, tak zároveň tým predpovedá aj pokles kryptomien.

Bitcoin verzus akcie
Bitcoin verzus akcie. Zdroj: Plan B

Podľa analytikov Bank of America by sa mal FED poučiť zo 40-ročných skúseností, ktoré im môžu povedať mnoho o boji proti inflácii. 70. roky nám hovoria, že predčasné uvoľnenie by mohlo viesť k ďalšej vlne inflácie. Analýza BoA nasleduje po správe ekonómov, ktorú banka zverejnila v polovici júla. Vtedy sa ekonómovia vyjadrili, že očakávajú rastovú recesiu.

Zvyšovanie sadzieb FED-u na najbližšie mesiace pravdepodobne potlačí ceny kryptomien a akcií smerom dole. Skoro každé aktívum vykazuje silné prepojenie s inflačnými tlakmi a politikou FED-u. Medzitým americký dolár neustále rastie voči iným menám.

Mohlo by ťa zaujímať: Ray Dalio varuje: Ak FED zvýši sadzby na 4,5 %, trhy klesnú až o 20 %

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance