Bitcoin je nádor a klesne
Bitcoin je nádor a klesne. Zdroj: shutterstock.com/Marina-Kruglyakova

Známy matematik a analytik libanonského pôvodu Nassim Taleb v rozhovore pre televíznu stanicu CNBC komentoval ekonomickú situáciu v Amerike. Keď prišla reč na Bitcoin, označil Taleb kryptomenu za „nádor“, ktorý má „prvky Ponziho schémy“ a môže pokojne klesnúť aj na 1000 dolárov. Prečo si to Taleb, ktorý svojho času do kryptomien investoval, myslí?

Nassim Taleb: Bitcoin je nádor

Nassim Taleb je nielen známy analytik, matematik, esejista, ale aj profesor na viacerých univerzitách v USA. Ako analytik trhov viackrát upozorňoval na vznik finančných bublín a varoval investorov pred ich prasknutím. Talebov vzťah ku kryptomenám je dvojaký. Na jednej strane sám do nich investoval a radil to napríklad aj obyvateľom Libanonu. V roku 2021 sa rozhodol Taleb svoje bitcoiny predať, keďže sa kryptomena vyznačovala nesmiernou volatilitou a prvkami Ponziho schémy.

Pozri tiež: Sú kryptomeny Ponziho schéma?

Pre CNBC Taleb komentoval súčasné dianie s úrokovými sadzbami v USA, pričom upozornil, že nízke sadzby, ktoré boli v USA dosiaľ, v skutočnosti len škodili ekonomike. FED v tejto oblasti podľa Taleba zlyhal a naučil ľudí myslieť si, že nízke sadzby sú prirodzené.

Nulovou úrokovou sadzbou na dlhé obdobie poškodzujete ekonomiku, vytvárate bubliny, vytvárate nádory ako Bitcoin,“ povedal Taleb.

Matematik ironicky poznamenal, že Bitcoin môže klesnúť aj na 1000 dolárov, resp. aj na 0. To korešponduje s ďalším Talebovým vyjadrením, že Bitcoin „má vlastnosti Ponziho schémy“.

Čítaj ďalej: Aktuálne: finančný gigant zvažuje obchodovanie s Bitcoinom!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance