BTC/USD analýza. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimka production

BTC je z krátkodobého hľadiska sideway, pričom je táto štruktúra zatiaľ súčasťou korekčnej štruktúry a cena nevytvára rastúce maximá. Stále je aktuálna formácia reverzného patternu 123. Ako však vidíme, tak cena nedokázala prekonať bod 2 na hladine 60 000 $, a preto tento pattern nie je potvrdený.

Tým, že cena nedokázala prekonať bod 2, vznikla sideway štruktúra, ktorá obsahuje rovnaké minimá a klesajúce maximá. Z krátkodobého hľadiska cena smeruje nadol. Najdôležitejšie však je udržať dvojité dno na hladine 55 650 $. Ak by totižto cena neudržala toto dvojité dno, korekcia by pokračovala.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – dosiahla cena dno korekcie? Reverzný pattern stále nie je potvrdený

BTC je blízko dosiahnutia minima

Medvedí scenár pre cenu Bitcoinu je pokračovanie korekcie na zónu okolo 53 000 $. Na tejto hladine sa nachádza predošlé dlhodobé maximum. Ak by ho cena dokázala otestovať, tak išlo by o býčí signál a trend by ostal stále neporušený z dlhodobého hľadiska.

Býčí scenár nastane, ak cena prekoná bod 2 a dostane sa na point of control 61 200 $. Na tejto cene sa nachádza silná rezistentná zóna. Jej dosiahnutie by však pravdepodobne znamenalo ukončenie korekčného legu. Súčasný korekčný leg nie je ničím výnimočný a dosiahol iba 20 %.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza MATIC – cena sa odrazila od kľúčového supportu. Kde je ďalší target?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre