Logaritmický graf BTC
Logaritmický graf BTC. Zdroj: TradingView

V tomto článku si priblížime hlavné rozdiely medzi predchádzajúcim cyklom z roku 2017 a súčasným. Na prvý pohľad sa môže zdať, že BTC dodržuje svoj cyklus pravidelne a nečaká nás nič nové ani v tomto roku. Opak je však pravdou a súčasná situácia na trhu kryptomien je diametrálne odlišná v porovnaní spred štyroch rokov.

V prvom rade je potrebné povedať, že cyklus Bitcoinu je určovaný halvingom. Stále platí, že po halvingu cena BTC začne prudko rásť. Čím sa však jednotlivé cykly odlišujú, je dĺžka ich trvania. Každý jeden rastúci trend Bitcoinu je totižto dlhodobejší a stále dosahuje nižšie zhodnotenie.

Na grafe nižšie môžeme vidieť súčasnú dĺžku rastúceho trendu v porovnaní s predchádzajúcim cyklom. Ako vidíme, súčasná dĺžka rastúceho cyklu je približne rovnaká ako tá predchádzajúca. Všetci na kryptomenovom trhu sa však zhodujú na fakte, že rastúci trend nie je na konci a bude ešte pokračovať, čomu nasvedčujú aj mnohé analýzy.

Logaritmický graf BTC
Logaritmický graf BTC. Zdroj: TradingView

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Mohlo by ťa zaujímať – Je teraz správny čas nakúpiť Bitcoin?

Čím sa súčasný cyklus BTC odlišuje?

Hlavné charakteristiky súčasného cyklu sú:

  • Burzy zaznamenávajú niekoľkoročné minimá rezerv a odlivy mincí z platforiem
  • Súčasný rastúci trend je poháňaný inštitúciami na rozdiel od retailu z roku 2017
  • Ziskovosť súčasného trendu mierne zaostáva za predchádzajúcim cyklom
  • Množstvo kryptomien a ich adopcia je na diametrálne vyššej úrovni
  • Oveľa menší počet hodlerov je ochotných predávať svoje mince

Ako vidíme, súčasný trend sa od predošlého značne líši. Všetky súčasné indikátory nasvedčujú tomu, že cyklus je vo finálnej fáze dlhodobého rastúceho trendu. To, ako dlho bude trvať tento rastúci trend, nevie odhadnúť nikto. Čo sa ale môže s vysokou pravdepodobnosťou v budúcnosti stať, je fakt, že halvingový cyklus bude narušený.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – kde by mohla cena vytvoriť ďalšie lokálne minimum?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre