Veľké vklady na burzy. Zdroj: Shutterstock.com/Nana_studio

BTC veľryby presúvajú veľké množstvo mincí na burzy. Podľa ukazovateľa výmenného pomeru veľrýb analytickej spoločnosti CryptoQuant, veľké transakcie predstavovali viac ako 90 % nedávnych devízových vkladov.

Top 10 vkladov tvorí 90 % prílevu na burzy

Pri výraznej zmene od predchádzajúceho správania sa veľryby za posledný týždeň stali oveľa aktívnejšími potenciálnymi predajcami na burzách. Výmenný pomer veľrýb, ktorý meria veľkosť 10 najlepších vkladov na burzy v pomere ku všetkým vkladom, bije na poplach.

Veľryby ukladajú BTC na burzy,“ zhrnul generálny riaditeľ CryptoQuant Ki Young Ju:

„Výmenný pomer veľrýb BTC dosiahol 91 %. To znamená, že 10 najlepších vkladov zaberá 91 % objemu vkladov na všetkých burzách v hodinovom časovom rámci.“

BTC/USD vs. exchange whale ratio
BTC/USD vs. exchange whale ratio. Zdroj: Ki Young Ju/Twitter

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – Je teraz správny čas nakúpiť Bitcoin?

Údaje predstavujú zaujímavý protipól k súčasnej situácii veľrýb. Ako bolo zaznamenané v analýzach, masové odlevy z búrz tiež pokračujú, pričom rezervy sú stále na najnižšej úrovni od polovice roka 2018.

Rezervy na krypto burzách
Rezervy na krypto burzách. Zdroj: CryptoQuant

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 5 metrík podľa Glassnode, ktoré predpovedajú vrchol rastu BTC

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre