JPMorgan odporúča Ethereum
JPMorgan odporúča Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Robson90

Čo je podľa vás lepšia investícia? Bitcoin alebo Ethereum? Je to otázka, ktorá sa vo svete kryptomien objavuje veľmi často. Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan je víťazom Ethereum.

JPMorgan odporúča Ethereum

Bitcoin je a zrejme ešte nejakú dobu bude najhodnotnejšou kryptomenou na trhu. Ethereum je však projekt, ktorý ukázal veľkú silu a jednoducho s ním treba počítať. Minimálne z hľadiska výkonnosti dokázal prekovať konkurenčný Bitcoin.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako urobiť vklad a výber cez banku na Binance s 0 % poplatkom – AdvCash návod

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Analytici JPMorgan pred nedávnom vydali správu, v ktorej hovoria o potenciáli jednotlivých kryptomien. V správe sa hovorí najmä o ETH, ktoré svojou užitočnosťou môže v najbližších rokoch prekonať jednotku BTC. Ak si teda neviete vybrať spomedzi dvoch najsilnejších kryptomien, JPMorgan odporúča ETH.

„Rast výnosov dlhopisov a prípadná normalizácia menovej politiky vyvíjajú tlak na Bitcoin ako formu digitálneho zlata, rovnako ako vyššie reálne výnosy vyvíjajú tlak na tradičné zlato.“

ETH/BUSD
ETH/BUSD 4H TF. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: Hillary Clintonová znova kritizuje kryptomeny – Vyzýva Bidena, aby zastavil manipuláciu zo strany Ruska a Číny!

Čím viac budú rásť úrokové a inflačné sadzby, tým viac investorov bude svoju pozornosť upriamovať na decentralizované finančné protokoly. Tie ponúkajú omnoho lepšie úrokové sadzby ako štandardný finančný sektor. A toto je faktor, ktorý jednoznačne nahráva Ethereu, keďže väčšina projektov je postavená práve na ňom. Zabudnúť nemožno ani na boom, ktorý spôsobil sektor NFT.

„Keďže Ethereum získava svoju hodnotu od svojich aplikácií, z DeFi cez hry až po NFT a stablecoiny, zdá sa, že je menej náchylné na vyššie reálne výnosy ako BTC.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Hal

Ak to odporuca JPM,je mi z toho jasne,ze BTc je dolezitejsi.