Buterin kritizuje stock-to-flow
Buterin kritizuje stock-to-flow. Zdroj: Shutterstock, Andrea Izzotti

Zakladateľ Etherea Vitalik Buterin sa vyjadril k populárnemu a kontroverznému modelu z dielne analytika a investora so pseudonymom „PlanB“. Aký má Buterin názor na model Stock-to-flow?

Buterin kritizuje Stock-to-flow

Vitalik Buterin vyjadril jasný názor na populárny model Bitcoinu. Podľa jeho názoru dáva ľuďom falošný pocit istoty.

Stock-to-flow si získal svoju popularitu najmä počas pozitívneho obdobia. Aj keď bol mnohokrát kritizovaný, jeho zakladateľ argumentoval tým, že ho cena BTC kopírovala.

Spomínaný model Bitcoinu v podstate predpovedá cenu na základe jeho vzácnosti. V minulosti sa využíval pri predikcii cien zlata a striebra. Kritika sa ozýva čoraz viac a v podstate sa opiera hlavne o jednostranne zameraný model, ktorý neberie do úvahy žiaden pokles Bitcoinu.

Prečítaj si tiež: 5 zásadných dôvodov, prečo sa oplatí do Bitcoinu investovať aj 10 USD týždenne

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dopyt po BTC rastie. Tento faktor, samozrejme, nahráva modelu od analytika PlanB. Nezohľadňuje však dôležité globálne a najmä aktuálne udalosti ako napríklad inflácia či vojna na Ukrajine.

PlanB reagoval na Buterinovu kritiku tým, že v čase poklesov si ľudia hľadajú niekoho, koho môžu za pokles obviniť.

Aktuálne väčšina investorov očakáva, kedy sa skončí séria poklesov. Globálna situácia je nejasná, a preto je rizikové predpovedať ceny jednotlivých aktív. Ak sa však Bitcoinu do budúcnosti podarí dosiahnuť 100 000 USD, model Stock-to-flow môže získať ešte viac fanúšikov.

Prečítaj si aj: Čím je krytý Bitcoin a jeho hodnota?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance