Je Bitcoin mŕtvy?
Je Bitcoin mŕtvy? Zdroj: Shutterstock, Konektus Photo

Je Bitcoin mŕtvy? Vyhľadávanie v Google ukazuje skutočne zaujímavé štatistiky. Záujem o najväčšiu kryptomenu dokonca dosiahol 12-mesačné maximum. Čo to môže znamenať?

Záujem o Bitcoin

Čo ukázal posledný rok? Jednoznačne to, že záujem o najväčšiu kryptomenu narástol. Bitcoin sa čoraz viac dostáva do povedomia ľudí a širokej verejnosti. Tento fakt je však výrazne poznačený fázami na trhu. Historické maximá a následné korekcie dokážu názor ľudí výrazne ovplyvniť.

V prípade negatívnejšieho stavu na trhu sa ľudia pri vyhľadávaní na Googli uchyľujú k rôznym konšpiráciám. Najnovšie fámy a trendy vyhľadávania hovoria o tom, že je BTC mŕtvy. Toto označenie sa nazýva nekrológ. Na základe zoznamu nekrológov v roku 2021 BTC zomrel už 15-krát.

Prečítaj si tiež: Cardano popiera fámy o meškaní hard forku Vasil: „Sme už naozaj veľmi blízko“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Najnovší nekrológ, ktorý bol zverejnený 18. júna, znie takto:

Bitcoin sa už nikdy nezotaví.

Súčasný klesajúci trh tak nezastavil záujem fanúšikov o kryptomeny. Ľudia jednoducho chcú vedieť, čo sa s Bitcoinom deje. Google Trends monitoruje popularitu vyhľadávanej frázy v priebehu času, pričom jej priraďuje skóre od 1 do 100 v závislosti od celkového počtu používateľských dopytov. Kľúčové slovo „Bitcoin“ vo vyhľadávaní dosiahlo 12-mesačné maximum.

K súčasným trendom sa vyjadril aj generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao:

Z historického hľadiska, ak by ste nakúpili Bitcoin vždy, keď sa objavia titulky, že je Bitcoin mŕtvy, urobili by ste dobre. Logika hovorí, že vždy keď ľudia stratia nádej, dosiahli sme dno.

Graf, ktorý ukazuje trendy Bitcoinu
Graf, ktorý ukazuje trendy Bitcoinu. Zdroj: Bitcoinist

Sledovanie nekrológov Bitcoinu môže byť veľmi dobrou alternatívou k rôznym indikátorom, ktoré predpovedajú dno Bitcoinu.

Čítaj ďalej: Generálny riaditeľ Coinbase: „Bitcoin má veľkú šancu stať sa novou globálnou rezervnou menou“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance