Je čas kupovať Bitcoin?
Je čas kupovať Bitcoin? Zdroj: Shutterstock.com/Madcat_Madlove

Po nedávnom krvavom kúpeli na trhu kryptomien začal Bitcoin aj mnohé altcoiny stagnovať. Je však priskoro hovoriť o konci korekcie. Tá totižto môže investorov sprevádzať aj celé leto.

Aktuálne BTC dosahuje korekciu od ATH o sile 70 %. Korekcie, ktoré sa vyskytovali v predošlých cykloch, dosahovali aspoň 85 % poklesu ceny od maxima. Z tohto hľadiska vyhliadky nie sú príliš pozitívne.

Napriek tomu je tu jedna pozitívna vec na bitcoinovom trhu. Maloobchodníci sa napriek agresívnej korekcii nevzdali žiadnej nádeje. Poskytovateľ údajov IntoTheBlock to ukazuje na svojom grafe.

Držby Bitcoinu
Držby Bitcoinu. Zdroj: Intotheblock

Bez ohľadu na nekontrolovateľný klesajúci trend maloobchodní kupujúci neustále hromadia Bitcoin od ATH z novembra 2021. Skupina adries, ktorá má menej ako 1 BTC, od novembra zvýšila svoj zostatok o 100 395 BTC. Ide o 10,11-percentný nárast držieb počas 70-percentnej korekcie ceny.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin analýza – býčie objemy nestačili na významný odraz ceny

Správny čas kúpiť Bitcoin?

Práve teraz môže byť vhodný čas na spotový nákup BTC. Je potrebné však brať na vedomie, že dno Bitcoinu nevie nikto s presnosťou určiť. Preto jednou z najlepších možností je dokupovanie pod 20 000 $ v pravidelných intervaloch. Samozrejme, záleží to od jednotlivých investorov, ako pristupujú k riziku.

Zdá sa, že korekcia ešte bude pokračovať, a preto je rizikové vstúpiť do trhu s vysokým kapitálom. Ceny sa môže prepadnúť o ďalších 20 % a je potrebné s tým počítať. Na druhej strane, postupným dokupovaním korekcie sa riziko znižuje.

Korekcia, v ktorej sa nachádzame, je v pokročilom štádiu a blíži sa k absolútnemu dnu. Toto dno však môže cena formovať aj niekoľko mesiacov a ceny môžu padať ešte hlbšie. Odpoveďou na načasovanie nákupu BTC je postupné skupovanie prepadu po menších častiach kapitálu. Rozhodnutie je však na každom jednotlivcovi a tento článok neslúži ako investičné poradenstvo.

Mohlo by ťa zaujímať: Trhy padajú, no zlato si v roku 2022 stále drží hodnotu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance