Bitcoin on-chain analýza
Bitcoin on-chain analýza. Zdroj: Shutterstock.com/Andrey Gorgots

V dnešnom článku sa pozrieme na zaujímavé on-chain metriky, ktoré dosahujú hodnoty, na základe ktorých Bitcoin začína formovať absolútne dno korekcie. Toto formovanie však môže pokojne trvať niekoľko mesiacov a cena má ešte priestor na dosiahnutie nižšej hladiny.

On-chain Cost Basis

Porovnanie trhových nákladov (realizovaná cena) s nákladmi LTH (dlhodobí držitelia) ukazuje, že tieto dva údaje sa v súčasnosti približujú. LTH má zvyčajne najnižšiu nákladovú základňu (cost basis), čo priamo súvisí s ich obchodnou ideológiou nákupu za nízke ceny, takže ich celkový nákup je nižší.

Preto keď sa nákladová základňa LTH približuje k základni trhových nákladov, je to náznak, že súčasné držby skupiny „inteligentných peňazí“ neviedli na širší trh. Predchádzajúce prípady, keď je realizovaná cena LTH vyššia ako trhová realizovaná cena, sa tiež zhodujú s najhlbšími fázami medvedieho trhu. Práve v takej fáze sa momentálne nachádzame. Táto fáza tiež predstavuje formovanie dlhodobého dna korekcie.

On-Chain cost basis
On-Chain cost basis. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Michael Saylor: keď Bitcoin nepôjde na 0, pôjde na 1 milión

Bitcoin RVT ratio

Pomer RVT porovnáva realizovanú kapitalizáciu s denným objemom zúčtovaným na reťazci, čo poskytuje pohľad na denné využitie siete (objem na reťazci) vo vzťahu k jej vnútornej hodnote.

  • Vysoké hodnoty a stúpajúce trendy naznačujú slabé využitie a spomalenie využívania v sieti.
  • Nízke hodnoty a klesajúce trendy naznačujú vysoké využitie a stúpajúce využitie v sieti.
  • Stabilné bočné hodnoty naznačujú, že súčasný trend využívania je pravdepodobne udržateľný a v rovnováhe.
RVT ratio
RVT ratio. Zdroj: Glassnode

Červený pás označuje pomer RVT 80 alebo viac, čo naznačuje, že ocenenie siete je 80-krát vyššie ako zúčtovaná denná hodnota. Svedčí to o nízkej aktivite v reťazci, ktorá je historicky výsledkom medvedej cenovej akcie, ktorá z trhu vyháňa účastníkov citlivých na náklady siete. V minulých medvedích cykloch poskytovala nedostatočne využívaná sieť pôdu pre formovanie absolútneho dna ceny BTC.

Ak by sa využitie siete zvýšilo a RVT by sa podarilo znížiť, môže to signalizovať reverziu trendu. Avšak s pomerom RVT, ktorý je v súčasnosti na najvyššej hodnote od roku 2010, by ďalšie prelomenie vyššie znamenalo vstup do neprebádaného medvedieho územia, kde je ocenenie siete ešte viac „nadhodnotené“ v porovnaní s aktivitou siete.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin analýza – cena je na 18-mesačnom minime, nastal 33 % prepad za jediný týždeň

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance