Správy ohľadom kryptomien.
Správy ohľadom kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/ZinetroN

Twitter sa údajne chystá zakázať reklamu na kryptomeny – Tom Lee: Bitcoin na 91 000 USD do dvoch rokov – Peter Thiel: Bitcoin bude uchovávateľ hodnoty ako zlato – Správca Mt. Gox tvrdí, že jeho predaj BTC a BCH neovplyvnili trh – Coincheck prestáva obchodovať anonymné kryptomeny Monero, Dash a ZCashBittrex prestane obchodovať 80 kryptomien – Coinbase otvorila účet u Barclays Bank – Americký Kongres venoval celú sekciu výročnej správy kryptomenám – Nemecká Bundesbank chce väčšie regulácie – Francúzsky regulátor predstaví legislatívu podporujúcu ICO – Luxemburský regulátor varoval pred investíciami do ICO – Bývalý bubeník Guns N’ Roses zakladá nový kryptoprojekt pre umelcov – Ruská kryptokomunita vyzýva k vypnutiu minerov na 1 hodinu – Pri cene pod 8 000 USD sa nevyplatí ťažiť BTC – Kodak pokračuje s plánom na vlastnú kryptomenu

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Zatiaľ oficiálne nepotvrdená správa tvrdí, že Twitter bude nasledovať Facebook a Google a  zakáže širokú reklamu na kryptomeny. Sky News uvádza, že Twitter plánuje novú reklamnú politiku, ktorá bude dokončená behom pár týždňov. Nová politika zakáže reklamy na kryptomeny, na peňaženky, na predaj tokenov a na ICO. Tieto nové pravidlá pre zákaz budú zrejme platiť v globálnom merítku. Článok v angličtine TU.

Tip: O zákazoch reklám na kryptomeny na Facebooku a Googlu sme písali v samostatných článkoch.

Kryptomeny

Tom Lee z Fundstratu predpovedá, že cena Bitcoinu dosiahne do marca 2020 viac ako 91 000 USD, pričom jeho predpoveď vychádza z grafu, ktorý ukazuje nárast Bitcoinu po minulom poklesu trhu. Článok v angličtine TU.

 

Peter Thiel znovu podporil Bitcoin, keď nedávno povedal, že je ako digitálne zlato. Spoluzakladateľ spoločnosti PayPal sa domnieva, že podobne ako zlato je kryptomena určená k tomu, aby sa stala skôr uchovávateľom hodnoty, než platobným prostriedkom. Článok v angličtine TU.

Správca skrachovanej burzy Mt. Gox, ktorý údajne predal Bitcoin (BTC) a Bitcoin Cash (BCH) za 400 miliónov USD, uviedol, že neverí, že tieto predaje ovplyvnili tržnú cenu BTC alebo BCH. Článok v angličtine TU.

Burzy

Japonská kryptoburza Coincheck prestane obchodovať s anonymnými kryptomenami Monero, Dash, a ZCash, ako dôsledok hacku z januára. Z burzy bolo ukradnutých cez 500 miliónov USD v NEM coinoch. Článok v angličtine TU.

Burza Bittrex sa chystá vyradiť viac než 80 altcoinov, ktoré majú žiadne alebo malé obchody alebo problém s blockchainom. Pokiaľ nestihnete svoje coiny predať alebo previesť, prepadnú. Zoznam coinov v anglickom článku. Článok v angličtine TU.

Coinbase oznámila, že úspešne otvorila bankový účet u hlavnej britskej banky Barclays. Článok v angličtine TU.

Regulácie

Americký Kongres vôbec prvýkrát venoval vo svojej výročnej ekonomickej správe celú sekciu kryptomenám a technológií blockchain. Správa nazýva rok 2017 “rokom kryptomien” a poukazuje na to, že Bitcoin bol hlavnou globálnou spravodajskou témou v roku 2017 v Google vyhľadávaní. Článok v angličtine TU.

Aj keď, sa domnieva, že kryptomeny neohrozujú finančnú stabilitu, je treba uvažovať o ich regulácií. To povedala viceprezidentka Bundesbank Claudia Buch pre agentúru Reuters. Článok v angličtine TU.

Francúzsky regulátor finančných trhov AMF (l’Autorité des marchés financiers) sa údajne pripravuje na zavedenie právnych predpisov pre ICO, aby podporil rozvoj nového typu fundraisingu v krajine. Článok v angličtine TU.

Luxemburský finančný regulátor CSSF vydal varovanie pred investíciami do kryptomien a ICO. Článok v angličtine TU.

Biznis

Bývalý bubeník Guns N ‘Roses a Velvet Revolver, Matt Sorum, zapožičal svoje meno a skúsenosti novému kryptoprojektu Artbit, v snahe eliminovať prostredníkov medzi umelcami a spotrebiteľmi. Článok v angličtine TU.

Ťažiari boli vyzvaní, aby sa pripojili k tohtoročnej kampani “Earth Hour”. Chcú 24. marca vypnúť časť svojho hardvéru medzi 8:30 a 9:30. Iniciatíva účastniť sa každoročnej akcie WWF pochádza z ruskej kryptokomunity. Článok v angličtine TU.

Štúdia urobená analytikom Tomem Leem z Fundstratu predpokladá nasledovné: Pri cenách BTC pod hranicou 8 000 USD je pre ťažiarov ťažké dosiahnuť zisku. Lee uvádza, že pri priemernej cene šiestich centov za kilowatthodinu a cenách hardvéru niektorí ťažiari buď nemajú žiadne zisky, alebo dokonca ťažia so stratou. Článok v angličtine TU.

Podľa výročnej správy spoločnosti 10-K za rok 2017 zverejnenej 15. marca, bola spoločnosti vyplatená platba 750 000 USD. Vyplatila ju spoločnosť WENN Digital. Tá vyvíja KODAKCoin a príslušnú platformu pre správu digitálnych aktív. Článok v angliičtine TU.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance