Coinbase a Binance budú mať silnú konkurenciu

Novinky Coinbase vs Binance.
Coinbase vs Binance. Zdroj: shutterstock.com/tocak
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

O nie veľmi pozitívnom stave niektorých kryptomenových búrz sme vás informovali v tomto článku. Neznamená to však, že všetky burzy musia byť zásadne zlé. Burzy, ako napríklad Coinbase, Binance alebo Kraken aj napriek niektorým kauzám, sa stále snažia poskytnúť najlepší možný servis pre svojich užívateľov. Budú sa však musieť mať na pozore, pretože sa zdá, že im pribudne konkurencia.

Burza pre inštitucionálnych investorov a brokerov

J.Robert Collins Jr., ktorý bol istý čas prezidentom New York Mercantile Exchange (NYMEX), chce údajne otvoriť kryptomenovú burzu. Tá by mala slúžiť najmä inštitucionálnym investorom a brokerom, ktorí budú chcieť investovať do kryptomien.

Burza by mala niesť názov San Juan Mercantile Exchange a hlavné sídlo by malo byť v Chicagu. Oficiálne otvorenie by malo nastať tento rok v októbri a na burze by sa mali obchodovať najmä najväčšie kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum alebo Ripple.

Collins sa o tomto projekte vyjadril nasledovne:

„Chceme sa pripraviť na to, že pokiaľ príde skutočne veľký broker s miliónmi zákazníkov, bude mať kde obchodovať. Chceme poskytnúť bezpečné prostredie, ktoré bude pod drobnohľadom profesionálov.”

Viac zaujímavostí o San Juan Mercantile Exchange

Aj napriek tomu, že má Collins veľmi smelé plány, sám potvrdil, že má burza veľmi veľa nedostatkov. Firma vraj zatiaľ neobdržala žiadnu finančnú podporu a nemá vraj dohodnutú ani spoločnosť, ktorá by im spravovala web.

Keď už sme pri burzách, mohlo by vás zaujímať: Coinbase implementuje Segwit

Ďalšou zaujímavosťou je, že vzhľadom na to, že sa burza sústredí iba na inštitucionálnych investorov, vstup bude povolený iba akreditovaným investorom, ktorí spĺňajú podmienky KYC (Know- Your-Customer) a AML  (Anti-Money-Laundering). Tým by sa mala docieliť dôveryhodnosť burzy.

San Juan Mercantile Exchange sa rovnako bude snažiť o spustenie nového softwaru, ktorý by mal byť schopný uskutočniť až 1.5 milióna transakcií za sekundu. Pre porovnanie, Binance v dnešnej dobe poskytuje takmer 1.4 milióna transakcií za sekundu.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Smelé plány Collinsa však nekončia pri kryptoburze. V budúcnosti chce vraj otvoriť aj San Juan Mercantile Bank and Trust, ktorá bude slúžiť ako platobná brána pre investorov. Prijímať by mala najmä vklady v dolároch. Sídlo tejto inštitúcie by ale malo byť v San Juan v Portoriku.

Ak sa pýtate prečo práve Portoriko, odpoveď môžete nájsť v tomto článku: V Portoriku vzniká karibský raj- kryptoutópia

Záver

Je veľká pravdepodobnosť, že počet kryptomenových búrz sa bude iba zvyšovať. Pri výbere burzy však treba byť veľmi opatrný, pretože stále platí, že pokiaľ nevlastníte privátny kľúč ku kryptomenám, nevlastníte ani kryptomeny.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.