Správy z oblasti kryptomien.
Správy z oblasti kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/SiberianArt

Google zakazuje všetky reklamy na kryptomeny – Ceny Binance Coin a NEM rástli aj napriek poklesu ostatných mien – Playboy TV zahajuje možnosť platby kryptomenou VIT – Coinbase bude mať účet u britskej Barclays Bank – Binance vyvíja svoj vlastný blockchain – Bratia Winklevossovci navrhujú ustanoviť Virtuálnu Komoditnú Asociáciu – Christine Lagarde z MMF píše o temnej stránke kryptomien – Circle sprevádzkovala investičnú aplikáciu v USA – Huawei bude testovať výkon hlavných blockchainov – Spoločnosti Marathon narástla cena akcií o 32% po oznámení zamerania na ťažbu BTC

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Google sa rozhodol zakázať všetky reklamy na kryptomeny, ICO, burzy a služby spojené s kryptomenami, v snahe nás chrániť pred podvodnými scammermi, a to s účinnosťou od júna – viac sa dozviete v našom článku tu.

Kryptomeny

Ceny Binance Coin a NEM naďalej rástli, aj napriek tomu, že ostatné kryptomeny zaznamenali takmer univerzálny pád. Cena Bitcoinu sa prepadla o ďalšie štyri percentá na 8 812 USD, zatiaľčo cena Etherea o päť percent na 667 USD. Celý článok v EN tu. 

Playboy TV zahajuje novú možnosť platby, ktorá zákazníkom umožní prístup k exkluzívnemu obsahu pre dospelých pomocou kryptomien. Podľa dnešného oznámenia sieť pre dospelých uviedla, že do konca tohto roku uvedie do prevádzky špeciálnu peňaženku. Spoločnosť bude zozačiatku prijímať kryptomenu nazvanú Vice Industry Token, ktorý je vydávaný prostredníctvom ICO, ktoré končí budúci týždeň, s tým, že ďalšie nemenované tokeny budú nasledovať neskôr. Celý článok v EN tu.

Burzy

Barclays Bank vstúpila do partnerstva s kryptoburzou Coinbase. Tak má teraz populárna kryptoburza britský bankový účet, ktorý otvára mnoho nových príležitostí. Celý článok v EN tu. 

Kryptoburza Binance v utorok oznámila, že v súčasnej dobe rozvíja svoj vlastný verejný blockchain pre prevod a obchodovanie s digitálnymi aktívami. Sieť bude nazvaná „Binance Chain“ a je nastavená tak, aby poskytovala obchodníkom s kryptomenami každého druhu decentralizovanú burzu s tým, že odstráni potrebu tretej strany. Celý článok v EN tu. 

Regulácie

Bratia Winklevossovci vo svojom príspevku na blogu predstavili návrh na samoregulačný orgán sponzorovaný kryptofirmami, nazvaný Virtuálna Komoditná Asociácia (VCA). VCA by dohliadala na trh s digitálnymi menami v USA. Celý článok v EN tu. 

Christine Lagarde, výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF), zverejnila v utorok blogový príspevok, ktorý sa zaoberal temnou stránkou kryptosveta. V ňom Lagarde tvrdí, že rastúca fascinácia kryptomenami prináša vážne vedľajšie dôsledky: pranie špinavých peňazí, terorizmus a hospodársku nestabilitu. Celý článok v EN tu. 

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Biznis

P2P platobná spoločnosť Circle oznámila, že v utorok 13. marca sprevádzkovala investičnú aplikáciu Cryptocurrency Circle Invest v 46 štátoch USA. Spoločnosť Circle je jedným z mála podnikov, ktoré dostali BitLicense pre New York. Celý článok v EN tu.

Spoločnosť Huawei sa priblížila k vydaniu svojho prvého nástroja v sektore open-source blockchain. Po takmer ročnej práci vyvinul technologický gigant nástroj určený k testovaniu výkonu hlavných blockchainov. Celý článok v EN tu. 

Marathon, predtým spoločnosť pre správu patentov a súčasť Nasdaq, oznámila, že mení svoje zameranie na ASIC ťažbu bitcoinov. Zdá sa, že investori tento vývoj značne ocenili, nakoľko akcie spoločnosti vzrástli o 32%. Celý článok v EN tu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance