SEC prešetruje desiatky kryptomien.
SEC prešetruje desiatky kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/g0d4ather

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC), začala prešetrovať desiatky kryptomien. Pre agentúru Bloomberg to potvrdila riaditeľka výkonnej divízie komisie Stephanie Avakian.

Vyhlásenie Avakainovej prichádza po viacerých tlačových správach z februára tohto roku, kedy SEC poslala predvolania spoločnostiam, ktoré sú podozrivé z porušovania zákonov v rámci ich aktivít v oblasti Initail Coin Offering (ICO).

Riaditeľka divízie dodáva:

“Sme veľmi aktívni a očakávam, že budeme odhaľovať a prešetrovať stále viac a viac.”

SEC podala už 50 žalôb

V priebehu uplynulého roka SEC zvýšila svoju pozornosť a zároveň aj opatrenia voči spoločnostiam zameraným na kryptomeny. Digitálne meny spadajú totiž v USA pod zákon o ochrane cenných papierov. Podľa agentúry Bloomberg podala komisia od septembra 2017 už viac ako päťdesiat žalôb proti spoločnostiam zaoberajúcimi sa digitálnymi menami.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok – Tri základné piliere pre budúcnosť kryptomien

Americká komisia pre cenné papiere a burzy vydala 7. marca vyhlásenie, v ktorom pripomína krypotoburzám a zmenárňam, že ich činnosť spadá pod jurisdikciu a právny dosah ich komisie. Výsledkom bolo nariadenie, že všetky obchodné platformy, ktoré sa zaoberajú digitálnymi menami, sa musia zaregistrovať ako burzy.

Regulácie ostávajú aj naďalej nejasné

Napriek všetkému, regulačný rámec týkajúci sa kryptomien v USA ostáva stále značne nejasný. Hlavný právnik a vedúci rizík spoločnosti Coinbase Mike Lempres uviedol, že vedúce finančné orgány sa stále nedokážu dohodnúť na povahe digitálnych mien.

SEC ich považuje za cenné papiere, Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) za komoditu, vládna agentúra pre dane, Internal Revenue Service (IRS) za majetok a nakoniec Úrad pre finančné trestné činy (FinCEN) za obeživo.

Záver

Vyzerá to tak, že ešte uplynie nejaký čas, kým sa vládne orgány v USA dohodnú, ako postupovať v oblasti regulácií. Nedávno sme pre vás pripravili sériu článkov o prístupe jednotlivých krajín k digitálnym menám. Budeme radi, ak ju prečítate kliknutím na odkazy nižšie.

Prehľad regulácií kryptomien vo svete – Austrália a Afrika
Prehľad regulácií kryptomien vo svete – Ázia
Prehľad regulácií kryptomien vo svete – USA a Kanada
Prehľad regulácií kryptomien vo svete – Spojené kráľovstvo a Európska únia

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance