Bittrex opäť umožní registráciu novým užívateľom

Kategorie: Novinky
Bittrex
Bittrex, Zdroj: shutterstock.com/Grey82

V rozhovore medzi Billom Shiharom, CEO Bittrexu, a Rahulom Soodom, CEO rádia Unikrn, ktorý prebehol vo vysielaní rádia Unikrn 31. januára, oznámil Shihara, že Bittrex opäť otvorí obchodovanie pre väčšinu svojich užívateľov.

Článok je preložený z českého originálu na kryptomagazin.cz, autor: Michal V.

Za zastavenie registrácií vraj mohol vysoký záujem

Bittrex bol založený v roku 2013 Billom Shiharom a jeho dvomi partnermi, ktorí predtým pracovali v oddelení bezpečnosti Microsoftu. Shihara v priebehu vysielania povedal, že za úspechom Bittrexu stojí dôvera užívateľov, pretože zakladatelia platformy mali skúsenosti s kyber-bezpečnosťou a rovnako pomohlo, že v dobe, kedy bola väčšina búrz anonymných, zakladatelia zverejnili svoje životopisy spolu so svojimi fotografiami.

V októbri 2017 však Bittrex oznámil svoje rozhodnutie pozastaviť tisíce účtov svojich užívateľov. Stalo sa tak bez predošlého varovania a ako dôvod bola uvedená kontrola dodržovania pravidiel. Možno práve kvôli tomuto problému v oblasti „customer service“ oznámila burza neskôr v decembri, že na dobu neurčitú neumožní novým užívateľom registráciu a to s odôvodnením, že v súčasnej dobe nemôže z dôvodu vysokého záujmu úplne zaistiť overovanie všetkých nových záujemcov.

V priebehu vyielania Shihara taktiež spomenul, že kedže je Bittrex burza založená v Spojených štátoch amerických, berú vážne svoje právne povinnosti v rámci KYC (know your customer / poznaj svojho klienta) a AML (anti money laundering / opatrenie proti praniu špinavých peňazí). Aby verifikácie účtov mohli prebehnúť hladko a správne, je potrebný veľký počet zamestnancov. Na otázku, ako sa spoločnosť plánuje vysporiadať s úlohami, ktoré na ňu čakajú v rámci starostlivosti o zákazníkov, sa Shihara vyjadril, že dúfajú v navýšenie počtu zamestnancov v tejto oblasti minimálne o ďalších dvadsať ľudí. Spolu by ich tak bolo celkom osemdesiat.

Znovuotvorenie registrácií s podmienkami

Shihara potom v rozhovore uviedol, že firma plánuje v dohľadnej dobe znova umožniť registrácie pre nových užívateľov. Naznačil ale, že od záujemcov budú oproti minulosti požadovať niekoľko nových podmienok, pričom jednou z nich je povinný minimálny vklad. Dodal, že nový užívatelia „pochopia, prečo je to tak.“

Bittrex nie je navrhnutý pre maloobchodníkov. Jeho zameranie je skôr na sofistikované obchodovanie na inštitucionálnej úrovni. Shihara vo vysielaní povedal:

„Nemyslím si, že sa z Bittrexu niekedy stane platforma pre maloobchod. Neplánujem byť akousi autoritou v oblasti krypto.“

Čo sa týka plánov do budúcnosti, Shihara spomenul partnerstvo s juhokórejskou burzou Upbit, čo by umožnilo Upbitu prístup k jej hotovým peniazom a Bittrexu prístup k maloobchodu. Naznačil, že do budúcnosti plánujú viac takých partnerstiev.

Shihara má aktuálne naplánovaných množstvo schôdzok so SEC (Komisia Spojených štátov amerických pre cenné papiere a burzu), aby spolu mohli prejednať tému možného budúceho obchodovania s cennými papiermi. Shihara vidí potenciál v tom, že by sa Bittrex stal dcérskou alebo paralelnou spoločnosťou pre obchod s cennými papiermi. Myslí si, že regulácia je nevyhnutná:

„Ak chceme mať celosvetový obchod s Bitcoinom a aby sa stal všadeprítomnou komoditou, tak potrebujeme, aby vlády a inštitúcie po celom svete začali Bitcoin prijímať.“

Kto je Bill Shihara

Bill Shihara sa prvý krát zapojil do sveta kryptomien v roku 2011, keď začal s náhradnými dielmi do počítačov ťažiť Bitcoin v garáži. Odradilo ho však, keď cena BTC spadla z $60 na $6. Neskôr dokonca vyhodil svoj notebook, na ktorom mal svoje Bitcoiny.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás môžete sledovať na našej facebookovej stránke, kde nájdete najnovšie správy z kryptosveta.