Malé mesto v USA zakázalo ťažbu kryptomien.
Malé mesto v USA zakázalo ťažbu kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/OnePixelStudio

Malé mesto pri jazere na severe štátu New York v USA je plné ťažiarov kryptomien, ktorí takto využívajú tamojšiu nízku cenu elektrického prúdu.

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Plattsburgh, ktorý leží len 50 kilometrov od Kanadských hraníc, je americké mestečko s necelými 20 tisíckami obyvateľov. Z dôvodu šetrenia prírodných zdrojov, zdravia obyvateľov a zachovania charakteru mesta sa tamojšia radnica rozhodla zakázať ťažbu kryptomien.

„Účelom tohoto miestneho nariadenia je uľahčiť prijatie predpisov o užívaní pôdy a o verejnom i súkromnom osvetlení. Tieto zákony by do budúcna mali chrániť prírodu, históriu mesta i jeho kultúru. Naviac budeme šetriť energiou,“ uviedla rada Plattsburghu na verejnom zasadnutí vo štvrtok.

Na rok a pol sa tak v tomto takmer dvadsať tisícovom mestečku nesmú ťažiť kryptomeny. Za každý deň, kedy zákaz porušíte, musíte mestu zaplatiť 1000 $.

Ťažba je energeticky náročná

Ťažba je proces, pri ktorom sa zložitými matematickými rovnicami overuje platnosť transakcií. Enviromentalisti tvrdia, že tento proces je energeticky príliš náročný. Niektorí dokonca odhadujú, že ťažiari kryptomien budú onedlho spotrebovávať viac energie než všetky elektrické autá.

Cena elektrickej energie rastie

Plattsburgh získava lacnú energiu z neďalekej rieky svätého Vavrinca. Podľa miestnych novín však mesto v decembri a januári prekročilo jej zvyčajné množstvo. Niektorí sa dokonca sťažovali, že ich účty vzrástli až o 300 $.

Záver

Mestská rada uviedla, že tieto regulácie potrebuje zaviesť skôr,

ako ťažba kryptomien vyústi do nenávratnej zmeny v charaktere mesta a smeru, ktorým sa uberá.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj: fortune.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance