Hackeri už vyprali 40% tokenov z hacku burzy Coincheck

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

V januári sme vás informovali o rekordnom hacku burzy Coincheck, počas ktorého sa hackeri dostali ku viac než 500 miliónov NEM tokenov. Hodnota týchto mincí v čase incidentu dosahovala neuveriteľných pol miliardy dolárov.

Viac informácií o hacku nájdete v tomto článku.

Ukradnuté XEM vstupujú do obehu

Podľa výskumu skupiny L Plus group sa hackerom podarilo predať približne dvesto miliónov XEM, teda približne 40% celkového lupu. Hodnota týchto mincí sa momentálne pohybuje v okolí 80 miliónov dolárov. Hackeri za ne však s najväčšou pravdepodobnosťou dostali oveľa menej.

Tokeny sú totiž označené a žiadna seriózna burza by ich neprijala. Útočníci teda použili menej známe miesta na Dark Webe a predávali „v zľave“

Tip redakcie: Zistite viac o kryptomene NEM.

Kauzu okolo burzy Coincheck pozorne sledujeme a budeme vás informovať o ďalšom vývoji. Sledujte nás na facebooku, prípadne povoľte notifikácie pomocou zvončeka v ľavom dolnom rohu obrazovky, nech vám nič neujde.

Vyšetrovania sa zúčastnilo sto policajtov

Burza Coincheck po hacku zažíva ťažké časy. Úrady si tento incident okamžite všimli a posvietilo si naň sto policajných dôstojníkov. Tým sa podarilo odhaliť podozrivú aktivitu týždne pred samotným útokom.

Podľa dostupných informácií sa hackerom podarilo dostať do systému cez infikovaný e-mail jedného pracovníka burzy. Nakoniec získali prístup k serverom a z hot wallet vytiahli rekordný lup.

Burza nedávno začala vyplácať obete útoku. 260 000 poškodených dostane 0,83$ za každú ukradnutú mincu (v čase písania tohto článku je hodnota jedného XEM iba 0,375$). Viac informácií nájdete v tomto článku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre