4 možnosti ako si privyrobiť
4 možnosti ako si privyrobiť. Zdroj: shutterstock.com/ESB Professional

V dnešnej dobe sa s internetom a s veľkým množstvom informácií otvára niekoľko možností, ako si privyrobiť alebo budovať svoj celoživotný biznis takmer pre každého z vás. Je len na našej vôli, ako využijeme náš čas. V tomto článku ti predstavíme niekoľko z nich. Aj v čase vysokej inflácie a krízy, ktoré sú v súčasnosti viditeľné po celom svete, možno nájsť spôsoby, ako si zlepšiť život a privyrobiť si.

Pomoc známym

Na prvý pohlaď to môže vyzerať trápne, ale nikdy nevieme, či skutočne niekto nehľadá aktuálne nových zamestnancov alebo iba krátkodobú výpomoc v práci. Údaje z profesie ukazujú, že na Slovensko je viac ako 20 000 voľných pracovných miest vo veľkých, ale aj začínajúcich startupoch, ktoré hľadajú šikovných ľudí na rozbehnutie projektu.

Niekedy je lepšie porozmýšľať nad zmenou práce, ako pracovať na pozícii, ktorá nie je až tak dobre ohodnotená alebo nás vôbec nebaví. V tomto prípade si ale treba dávať veľký pozor a každý krok zvážiť. Pretože odísť z práce skôr a zostať bez príjmu, lebo som si nič lepšie nenašiel, môže spôsobiť ešte väčšie riziká.

Nič nedáme za to, ak vyskúšame osloviť známych alebo iné firmy. Je takmer isté, že našu prácu určite niekto ocení a bude ju potrebovať. Bez ohľadu na naše zameranie. Môžeme ešte pred hľadaním práce porozmýšľať, čo by nás bavilo robiť a v čom sa chceme zdokonaľovať (teda kariérne rásť).

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Vzdelávaj sa a skús prácu na internete

U nás v redakcii takmer každý vyskúšal alebo má stále aktívne členstvo na platforme skillmea, kde sa za pár euro mesačne (poplatok za vstup do služby) dá naučiť takmer čokoľvek. Od profesionálnej tvorby fotiek po programovanie webov. Neskôr svoje vedomosti môžete predávať napríklad na platforme pretlak.sk. Alebo môžete vyskúšať osloviť firmy, či nepotrebujú developera, fotografa alebo strihača videí. Samozrejme, tieto činnosti môžete kombinovať stále so svojou hlavnou dennou prácou a po večeroch si zarobiť niečo navyše.

Kurzy na Skillmea
Kurzy na Skillmea. Zdroj: skillmea.sk

Zároveň sa vám otvorí priestor k tomu, že možno raz v budúcnosti sa niektorej veľkej firme zapáči vaša práca a bude vás chcieť mať u seba za lukratívnu mesačnú mzdu.

Vyskúšaj speňažiť svoje vedomosti

Rovnako aj v tomto prípade môžeš skúsiť si založiť svoj blog alebo skúsiť tvoriť obsah na sociálnych sieťach. Kryptomagazin tiež začínal ako blog a dnes zamestnáva 5 ľudí, ktorí každý deň píšu články a ďalších 5 externých, ktorí aktívne dodávajú externú prácu, ako grafici a developeri. Tvorba obsahu nezaberie až tak veľa času. Hlavne sa nesnaž ísť na kvantitu, ale kvalitu. Často jeden kvalitný článok za týždeň vie urobiť lepšie čísla a dosah ako 10 nekvalitných. Neskôr môžeš sám ponúknuť napríklad platené kurzy fotografovania, tvorby webov alebo designu. Podobne ako v prípade skillmea.

Získaj odmenu v kryptomenách

Zarobiť dokonca môžeš aj na kryptomenách. Takmer každá burza momentálne ponúka rôzne bonusy, kde si môžeš napríklad za prvý vklad alebo splnenie banálnych úloh už hneď prvý mesiac zarobiť 200 eur, ktoré môžeš ďalej investovať.

Pokiaľ už nejaký kapitál na investovanie máš, tak si ho môžeš dať stakovať a získať tak ešte navyše pasívny príjem.

Zaujímavá možnosť sú aj rôzne cashback služby, ktoré dokonca vieš aj kombinovať a niekedy úplne zadarmo získať až 10 % z každého nákupu späť. O tom, ako sa dá veľmi jednoducho zarobiť na kryptomenách, sa dočítaš v týchto článkoch:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance