Vojna a kryptomeny – čo ich spája, a sú digitálne aktíva tou najlepšou investíciou?
Vojna a kryptomeny – čo ich spája, a sú digitálne aktíva tou najlepšou investíciou? ,zdroj: www.shutterstock.com/momosama

Konflikty, vojny či nepokoje prinášajú mnoho problémov, s ktorými sa ľudia a systém, ktorý sa buduje dlhé roky, musia po ich ukončení dlhý čas spamätávať. Momentálne sa vo svete odohráva viac ako 50 vážnych vojen a konfliktov. Reč je nielen o vojne na Ukrajine, ale aj o ďalších vojenských konfliktoch, ktorým sa nedostáva v mediálnom priestore až taká pozornosť. Vďaka vojne na Ukrajine však mnohí začali upozorňovať na kryptomeny. Čo majú teda kryptomeny a vojnové konflikty spoločné?

V krátkosti sa pozrieme na to, ako by mohla ktorákoľvek vojna ovplyvniť ceny digitálnych aktív a vytvoriť alternatívu k tradičnému finančnému systému.

Mohlo by ťa zaujímať: Európska Únia: Potrebujeme globálnu dohodu o kryptomenách!

Kryptomeny môžu byť aktuálnejšie ako nikdy predtým

Ak sme si mysleli, že nič horšie ako „pandemické“ roky 2020 a 2021 nepríde, tak sme sa riadne mýlili. Rok 2022 bol pre ľudí, globálnu ekonomiku a aj pre kryptomeny nepochybne divokým a nečakaným. Pre digitálne aktíva to bol obzvlášť volatilný rok. V prvých mesiacoch sa trhová kapitalizácia kryptomien znížila o približne 205 miliárd USD v priebehu pár dní. Ťažké obdobie zažívajú aj najväčšie indexy. Tieto cenové výkyvy však nie sú prvé a už vôbec nebudú ani posledné, kým sa veci stabilizujú. Čo nás ešte všetkých čaká, sú cenové následky konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou. Tieto dve krajiny sú významnými exportérmi viacerých životu dôležitých produktov. Ak ešte vezmeme do úvahy, že Rusko je považované za jedného z lídrov ťažby kryptomien po tom, ako Čína v minulom roku zakázala ťažbu, patrí medzi najlepšie miesta na ťažbu kryptomien na svete. Ruský zákonodarcovia taktiež aktívne pracujú na tom, aby sa krajina stala miestom s prijateľnými podmienkami pre kryptomeny.

Konflikty a vojny sa z ekonomického hľadiska historicky zapísali ako „podpora ekonomiky“ a pre mnohých sú vnímané ako dobré znamenie na investície. V mnohom ide v podstate o špekulatívne investície, keďže mnohí nakupujú alebo predávajú za oveľa vyššie ceny, ako zvyčajne. Takéto kroky vedú k tomu, že investori nakúpia za nízku hodnotu a „hodlujú“ dovtedy, dokým sa všetko neupokojí a svet sa vráti do normálu.

A ako sú zaangažované kryptomeny v tomto všetkom? Kryptomenové aktíva či NFT sa využívajú na podporu konfliktu, čím sa situácia môže ešte viac zhoršiť. Okrem toho sa ľudia v postihnutých oblastiach často obracajú na kryptomeny. Prečo? Pretože ide o alternatívny inštrument k tradičným finančným inštitúciám, ktoré obmedzujú prístup ľudí k bankovým účtom či cudzej mene.

Skutočnosť, že sa decentralizované kryptomeny nedajú zmraziť, cenzurovať a môžu sa využívať bez identifikácie, je veľmi lákavá a dôležitá pre ľudí, ktorí to ozaj potrebujú. Bitcoin sa teda napríklad dokáže stať dôležitým humanitárnym nástrojom.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Digitálne aktíva môžu veľa zmeniť

Konflikty, ktoré majú vplyv na globálnu ekonomiku či geopolitiku, nám všetkým ukazujú, ako rýchlo sa ekonomika dokáže zmeniť. Dramaticky dokáže hýbať s dolárom, eurom a inými fiat peniazmi, a to v ktorejkoľvek krajine, bez ohľadu na to, kde sa nachádzame. Žijeme v globalizovanom svete, kde sú krajiny od seba závislé a bude trvať ešte dlho, kým sa tejto závislosti zbavia.

Kryptomeny ponúkajú možnosť pomôcť ľudom mnohými inými spôsobmi vtedy, keď tradičný systém zlyhá. Digitálne aktíva poskytujú flexibilné prevody a poskytujú novú, rýchlu a bezpečnú infraštruktúru. Vzhľadom na globálne obavy z rastúcej inflácie, ktorá v mnohých krajinách dosiahla a pravdepodobne ešte dosiahne historické maximum, môže nastať vzostup kryptomien. Tie urobili významný pokrok vpred, a ľudia čoraz viac veria, že sa stanú udržateľnou hodnotou v dlhodobom horizonte.

Čítaj ďalej: Zakladateľ siete Solana kritizuje BTC – ak neprejde na Proof of Stake, Bitcoin viac nebude relevantný!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre