Americký FED môže v stredu spôsobiť prepad akcií a kryptomien!
Americký FED môže v stredu spôsobiť prepad akcií a kryptomien! ,zdroj: www.shutterstock.com/Pla2na

Už túto stredu sa obchodníci zamerajú na FED, od ktorého sa očakáva, že „agresívne“ zvýši úrokové sadzby. Tie najväčšie americké akciové indexy zaznamenali na konci minulého týždňa výrazné straty a sám Nasdaq zaznamenal najhorší štart za prvé štyri mesiace od roku 1971!

Čo sa digitálnych aktív týka, kryptomeny na tom neboli o nič lepšie. Ich kapitalizácia klesla takmer o 10 % a celková trhová kapitalizácia klesla na 1,79 bilióna USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomena týždňa: THORChain – kryptomena, ktorá môže radikálne zmeniť sektor DeFi!

FED môže riadne prekvapiť!

Drvivá väčšina finančných inštitúcií, bánk, analytikov a ekonómov očakáva, že Federálny výbor pre voľný trh (FOMC) v stredu 4. mája zvýši úrokové sadzby „agresívnym spôsobom“. Mnohí sa obávajú, že dôjde k nevídanému zvýšeniu sadzieb v období, keď pozorujeme, ako svetové ekonomiky trápi COVID-19 a prebiehajúci geopolitický konflikt.

FED je pripravený poskytnúť sériu agresívnych zvyšovaní úrokových sadzieb, a to minimálne do leta 2022, aby sa vyrovnal s historickou infláciou a prudkým nárastom cien. V ING Group veria, že v stredu naozaj príde k veľkému navýšeniu. Správa spoločnosti ING ešte informuje, že FOMC a predseda Fedu Jerome Powell oznámia zvýšenie o 50 bázických bodov.

Vďaka približne 8-percentej inflácii a napätom trhu práce sa očakáva taktiež výrazne zníženie HDP v 1. štvrťroku, čo je pripisované dočasným problémom v oblasti obchodu a globálnych zásob surovín.

Medzitým, keď bol Wall Street v piatok pred záverečnou, všetky najväčšie americké akciové indexy krvácali. Indexy ako napríklad Nasdaq, Dow Jones, S&P 500 pred začiatkom víkendu výrazne klesli. Napríklad taký Nasdaq zaznamenal najhorší štvormesačný štart za viac ako 50 rokov!

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš etéšte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Ako je na tom ekonomika kryptomien?

Kryptomenové trhy, bohužiaľ, nie sú výnimkou. Tie už nejaký čas korelujú s akciovými trhmi. Uznávaný analytik Michaël van de Poppe v sobotu tweetoval o strachu na trhoch: „Táto neistota finančných trhoch v dôsledku nadchádzajúceho stretnutia Fedu je porovnateľne bearish s trhom v roku 2018.“ Pripomíname, že cena BTC sa v čase písania tohto článku obchoduje približne za 38 420 USD.

Ekonomika kryptomien za posledné týždne stratila už 9 % svojej kapitalizácie. Analytici finančného trhu v Bitfinexe vysvetlili, že „Bitcoin sa obchoduje v obmedzenom rozsahu, na rozdiel od ostatných mien“. Napríklad populárny Robinhood znížil počet zamestnancov, keďže sa na akciovom trhu zmocnila „medvedia nálada“.

Buďte opatrní a investuje s rozumom.

Čítaj ďalej: Warren Buffett a Charlie Munger kritizujú kryptomeny:„Sú to hlúpe a bezcenné aktíva!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre